Boisko, siłownia i sieć wodociągowa. Największa wieś gminy Tczew czeka na inwestycje

  • 19.01.2017, 07:34 (aktualizacja 01.03.2017, 12:47)
  • (MD)
Boisko, siłownia i sieć wodociągowa. Największa wieś gminy Tczew czeka na inwestycje

Podziel się:

Oceń:

Pół roku temu pisaliśmy o tym, że Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie prawie na pewno doczeka się nowego boiska szkolnego. Jak informuje Paulina Andrearczyk, podinspektor ds. promocji gminy, miejscowa młodzież wkrótce będzie mogła rozwijać swoje sportowe talenty w bardziej dogodnych warunkach. W budżecie na rok 2017 r. uwzględniono także inne inwestycje.

W drugiej połowie roku gmina planuje rozpoczęcie budowy boiska wielofunkcyjnego w ZKiW w Swarożynie. Zakres inwestycji obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i koszykówki, budowę skoczni do skoku w dal, dodatkowo terenu wokół obiektu zostanie utwardzony, Nie zabraknie też ogrodzenia boiska. Przewidywany koszt tej inwestycji oszacowano na ok. 1 mln zł netto. Gmina Tczew zamierza wystąpić do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej.

Nie tylko mieszkańcy Swarożyna, ale także miejscowości Czatkowy, Goszyn, Małżewko, Rokitki, Rukosin i Szczerbięcin będą mogli skorzystać z siłowni pod chmurką. W Swarożynie zostanie wybudowana na terenie rekreacyjnym przy remizie OSP.

Innowacyjny program rozwojowy

Obecnie w ZKiW w Swarożynie, jak i w innych placówkach gminnych realizowany jest projekt edukacyjny „Przygody z nauką – program rozwojowy dla szkół z Gminy Tczew”. W szkole podstawowej oraz gimnazjum prowadzone są dodatkowe zajęcia, które w innowacyjny i niekonwencjonalny sposób podnoszą umiejętności uczniów. (...)

(MD)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe