piątek, 29 marca 2024 06:31

Oni nie wiedzą co to odpoczynek - biegali w Wigilię, biegali nawet w Sylwestra!

31 grudnia na starcie tczewskiego parkrunu spotkało się aż 91 zawodników i zawodniczek. Ośmioro po raz pierwszy pobiegło na nadwiślańskiej trasie. Tylu też zanotowało swoje rekordy. W 36. edycji biegu bardzo szybko linię mety osiągnęło pierwszych dziesięciu zawodników. Tak dobrze było... podczas pierwszych zawodów.

Autor: Janusz Cześnik

W Sylwestra najszybszy był Patryk Sowiński, z czasem 17:21 min. To jego druga wygrana w trzecim – treningowym - starcie. Jest rekordzistą na tczewskiej trasie – 16:21 min, a ten wynik osiągnął 24 grudnia, a więc w Wigilię. Zawodnik na bieżni na 5 km ma rekord 14.50,01 min, ustanowiony w ub. roku w Gdańsku. W 2016 r. został młodzieżowym wicemistrzem Polski na 10 km. Drugi w tczewskim parkrunie był Miłosz Walkowiak - 17:31 min. Miłosz to mistrz Polski juniorów młodszych 16-,17- letnich w aquathlonie (bieg i pływanie). Trzeci był Michał Lewandowski - 18:43 min.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Witold Pijanowski - 18:57 min, 5. Michał Jaśniewski - 18:59 min, 6. Dariusz Stys - 19:01 min (pierwszy start), 7. Piotr Brzozowski - 19:03 min, 8 Grzegorz Główczewski - 19:15 min, 9. Tomasz Tobiański - 19:28 min, 10. Mariusz Zawadka - 19:53 min. Wśród osób, które pobiły swój rekord trasy był Jan Drozd (kat. 15-17 lat) - 21:33min.
W 32. starcie nad Wisłą po raz 29. zwyciężyła Maria Pióro. Przy okazji ustanowiła swój rekord trasy, którą pokonała w 21:26 min. Druga była Aleksandra Karczewska - 24:14 min, trzecia Anna Kwiatkowska - 25:33 min, czwarta Zuzanna Karolina Ławrynowicz - 25:37 min, piąta Joanna Grębosz - 25:57 min, szósta Dorota Czechowska - 26:02 min, siódma Dorota Serafin - 26:05 min, Dorota Czechowska - 25:22 min, ósma Dagmara Chylińska - 26:27 min (rekord), dziewiąta Bożena Sosnowska - 26:37 min, dziesiąta Katarzyna Maria Koszyk - 26:38 min.

Parkun to rekreacja i bieganie dla zdrowia. Niemniej każdego uczestnika cieszy pobicie swojego osobistego rekordu. Tak jak Karinę Gretkowską, która pobiegła dopiero po raz drugi, ale w lepszym czasie - 36:13 min. Tydzień wcześniej, w Wigilię, również pobiegło bardzo dużo uczestników, bo 87. Dwanaście osób zanotowało rekordowe czasy. Wygrali Patryk Sowiński i Maria Pióro.