Kultura w sąsiedztwie - Piknik Rodzinny /Czyżykowo • 14.08.2022, 15:00

start 14.08.2022 15:00

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

koniec 14.08.2022 20:00

Lokalizacja: Tczew

Nowy projekt CKiS - Kultura w sąsiedztwie – czyli pikniki rodzinne w przestrzeni miejskiej Tczewa!

Zbliża się okres letni, więc powracamy z ofertą działań kulturalno – rozrywkowych w rożnych częściach miasta. Wybieramy trzy lokalizacje i proponujemy różnorodne działania tak, aby każdy znalazł coś dla siebie!

Rodzinne pikniki to wspólna zabawa na świeżym powietrzu z masą atrakcji.

Będzie strefa animacyjna dla dzieci, kolorowe dmuchańce, pokazy, gry i zabawy przy muzyce, Zumba Kids, konkurencje sprawnościowe, quizy z nagrodami, spektakle teatralne oraz kameralne koncerty.

Szczegółowy plan działań:

14 sierpnia 2022 godz. 15.00

CZYŻYKOWO - Teren rekreacyjny na Czyżykowie /Niecka/

W programie:

spektakl teatralny „Morskie opowieści” w wykonaniu Teatru Łata

koncert „Klasycznie i z przytupem” – Gdańska Orkiestra Ogrodowa

animacje z kolorowa chustą

Zumba Kids + animacje taneczne

plenerowa fotobudka

sportowy challange z nagrodami

darmowe dmuchańce

Spektakl „Morskie opowieści”- Teatru Łata

„Morskie opowieści” to spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina.

Opowiada on historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Teatr Łata - Założycielami „Teatru Łata” są Wioletta i Sławomir Dadej – twórcy niezależni, z teatrem związani od lat 90-tych.

Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Spektakle wyróżnia więc wyrazisty ruch, ekspresja i narracja prowadzona bez pomocy słów. Twórcom zależy aby otworzyć wyobraźnię dzieci i pokazać , że istnieje fascynująca przestrzeń dźwięku , obrazu i ruchu która niejednokrotnie mówi więcej niż wiele słów.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy!

Wstęp wolny!

Pozostałe pikniki:

19 czerwca 2022 godz. 14.00

SUCHOSTRZYGI - Teren rekreacyjny przy fontannie, ul. Żwirki

17 lipca 2022 godz. 15.00

OSIEDLE STASZICA - Teren rekreacyjny na Abistyni, ul. Stoczniowców

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.