SPOTKANIE „ŚMIERĆ W RÓŻNYCH KULTURACH”

start 26.11.2019 19:00

Fabryka Sztuk

Lokalizacja: Tczew, 30 Stycznia 4

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na spotkanie z podróżnikami Alicją Kubiak i Janem Kurzelą pt. „Śmierć w różnych kulturach”, które odbędzie się 26 listopada o godz. 19.00 przy ul. 30 Stycznia 4. Spotkanie towarzyszy wystawie „Chłopskie requiem. Zwyczaje pogrzebowe na polskiej wsi”. Wstęp wolny!

Czym jest śmierć i jak jest postrzegana w innych kulturach? Sokrates powiedział: Ludzie boją się śmierci, jakby posiadali niezbitą pewność, iż jest ona największym z nieszczęść. Czy rzeczywiście? Czy śmierć zawsze niesie za sobą niezgłębiony smutek i wielką rozpacz? Czy istnieje granica między zaświatami a światem żywych? Czy Święto Zmarłych zawsze przebiega w atmosferze wyciszenia i zadumy?

Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć. Udamy się do Ameryki Środkowej, odwiedzimy Indonezję, gdzie liczne rdzenne plemiona postrzegają śmierć zupełnie inaczej niż my; będziemy w Izraelu oraz na kontynencie afrykańskim. Przyjrzymy się różnym ceremoniom pogrzebowym, opowiemy o ciekawych podejściach do śmierci przez różne plemiona i narodowości. Popatrzymy na ten smutny dla nas moment oczami innych ludzi i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Alicja Kubiak i Jan Kurzela – podróżnicy, którzy przemierzają świat off-road, kładąc nacisk na poznawanie ginących kultur oraz natury. Autorzy kilku książek podróżniczych i wiele artykułów o tej tematyce. Współpracują między innymi z magazynem Poznaj Świat oraz WP. Wielokrotnie brali udział w audycjach zarówno radiowych, jak i telewizyjnych. Uczestnicy spotkań autorskich i podróżniczych na terenie całego kraju, m.in. na gdyńskich Kolosach w 2018 roku. Ich książka „Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś” zdobyła nominację do nagrody Książki Podróżniczej Roku 2018.

www.oczamidosgringos.com,

www.facebook.com/oczami.dos.gringos,

www.instagram.com/dosgringoswpodrozy,

www.instagram.com/aliskade

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.