Spektakl pt. "Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych"

start 29.11.2019 17:00

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku

koniec 29.11.2019 18:30

Lokalizacja: Tczew, kard. Stefana Wyszyńskiego 10

W piątek, 29 listopada 2019 r., o godz. 17 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się premiera spektaklu pt. ”Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych”, w reżyserii i scenariuszu Piotra Weintza, a w aktorskim wykonaniu studentów Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstęp wolny.

W październiku br. Teatr TUTW za powyższą sztukę otrzymał nagrodę główną w kategorii małe formy teatralne oraz Grand Prix VI Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów.

Działanie artystyczne powstało w ramach realizacji zadania publicznego pt: "Aktorzy Trzeciego Wieku zarażają dobrym humorem", dofinansowanego przez Gminę Miejską Tczew i Powiat Tczewski. Koordynatorem projektu jest Maria Banna.

Opis spektaklu:

„Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych” powstało kilka tygodni po tym jak w mieście, w wyborach samorządowych, wybrano nowego prezydenta, który w celu uszczęśliwienia obywateli wprowadził nowatorskie zarządzenie, mające na celu spowodować, iż mieszkańcy, uznający pewien przypadek losu za „miejską zarazę” będą od tej pory kojarzyć go tylko ze szczęściem.

Celem spektaklu jest ukazanie w krzywym zwierciadle: absurdu urzędniczych przepisów, kampanii politycznych a także słabości i wad ludzkich.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Weintz

Aktorzy Teatru TUTW: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Grażyna Brzezińska, Bożena Czech, Mirosław Grzybowski, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Barbara Kisiel, Genowefa Kondzielewska, Barbara Kozikowska, Marzena Olszewska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska, Łucja Topolska.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.