XVIII Festiwal Grzegorza Ciechowskiego IN MEMORIAM

start 23.08.2019 00:00
koniec 24.08.2019 00:00

Lokalizacja: Tczew, Kołłątaja 9

IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie od 2002 roku.
Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego (w grudniu 2001 roku) postanowiono organizować, w rodzinnym mieście artysty, imprezy upamiętniające tą wybitną postać polskiej pop kultury, popularyzujące jego twórczość i promujące młodych wokalistów oraz muzyków.

Od 2006 roku w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje, aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego.

Dzięki Festiwalowi z muzyką i poezją Grzegorza Ciechowskiego zmierzyło się wiele znanych zespołów i wokalistów: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Maciej Maleńczuk, Jorgos Skolias, Ryszard „Tymon" Tymański, Krzysztof Kiljański, Paulina Przybysz, Tomek Makowiecki, Monika Brodka, Cool Kids of Death, Muchy, Von Zeit, Bisquit, Freak
of Nature, Manchester, Saluminesia, Adam Wendt, Depresjoniści i Harmidersi (zespoły mające w swych składach byłych członków „Republiki"), a także aktorzy scen trójmiejskich, krakowskich i warszawskich, młodzi jazzmani.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.