Najnowszy program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza

start 27.09.2019 19:00

CKiS

Lokalizacja: Tczew, Sala widowiskowa CKiS

Najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą.

Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Krzysztof Daukszewicz

Urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 – 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.

Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

Bilety: 60 zł – dół sali, 50 zł – balkon i loże

Podziel się:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca 2019
wyborca 2019 16.09.2019, 07:38
kto za taki kicz da 60 zł stary dziadek na prowincji tczewskiej chce dorobić do emerytury na krytyce polityków i rządu..Sądze ,że wiele nie uzbiera może nawet na przejazd nie starczy. Gdy jego ględzenie w programie telewizji sie pokazuje ,a to bardzo rzadko to odbiornik się zamyka.
on
on 17.09.2019, 15:27
NOWOCZESNY elektorat nie słucha skostniałego starca i jego bełkotu i jeszcze zapłacić 60zł .Kogo do Tczewa zapraszają resztki z katalogi tamtych czasów.
wyborca od zawsze
wyborca od zawsze 16.09.2019, 15:44
no niestety, taki dzisiaj mamy elektorat, jak wyborca 2019, który niewiele rozumie z ogarniającej go rzeczywistości. Jak tylko pojawia się coś inteligentniejszego niż zwykła papka, zaraz się wyłącza, bo nie rozumie.