RWA KULSZOWA

start 12.09.2019 17:00

Lokalizacja: Kwidzyn, kino- teatr Kwidzyn, ul. Katedralna 18

a niech mnie… “RWA KULSZOWA” - tylko dla dorosłych

Shefield. Mały rodzinny dom, a w nim sześć sióstr, sześć historii życiowych i ta jedna - obowiązkowa INTRYGA.

Tego nie można ominąć, tego nie można nie zobaczyć, a potem nie da się już “odzobaczyć”.

 

Mamy wielki zaszczyt zaprosić Państwa na spektakl Arka Jaronia “Rwa Kulszowa”. Po niewątpliwym sukcesie poprzedniego projektu tj. “Domu pozbawionego głowy”, tym razem udział w projekcie teatralnym zaproponowaliśmy miejscowym aktorom amatorom w wieku 25-50 lat. Ku naszej wielkiej radości zebrała się wspaniała i jak twierdzi reżyser utalentowana grupa, która od pierwszego spotkania twardo trwa w postanowieniu, by dać z siebie wszystko. Warsztaty teatralne trwały od lutego, a ich zwieńczeniem były dwa premierowe spektakle 9 i 10 czerwca. Na scenie będziemy mogli podziwiać talent 8 uczestników i jednego gościa specjalnego, którzy teraz w pocie czoła ćwiczą swoje role, by dorównać poziomem do profesjonalnych aktorów.
“Spektakle komediowe to jedne z trudniejszych ról dla aktorów. Jak się okazało zdecydowanie łatwiej jest grać role dramatyczne, niż okiełznać humor buzujący w nas podczas zabawnych scen, ale i tak się nie poddajemy” - twierdzą uczestnicy projektu.
Warsztaty teatralne nie polegały jedynie na roli odtwórczej, to uczestnicy mieli realny wpływ na kształt scenariusza i tego jak chcą zaprezentować swoje postacie.

“Rwa kulszowa” to spektakl komediowy oparty na sytuacjach, które pisze samo życie, ale sprytnie ułożonych w spójną całość. Rozbawi do łez, ale może przywoływać refleksje z życia widza.

 

Scenarzysta i reżyser:
Arek Jaroń
W wieku zaledwie 15 lat podjął pracę w Gminnym Ośrodku Kultury w Pszczółkach, na stanowisku koordynator ds. kultury i sportu. Jego ścieżka zawodowa wiodła Go przez szkoły teatralne, warsztaty aktorskie, udział w kabaretach, by w ostateczności sięgnąć po pełne produkcje teatralne dla widzów dorosłych i spektakle familijne.
Ukończył warsztaty pedagogiczno-teatralne dla edukatorów służące poznaniu metod i narzędzi pedagogiki teatru, współpracował przy projektach produkcji teatralnych z ośrodkami kultury i szkołami min. OKSIB CIEPLEWO,GOK PRZYWIDZ, MOK PELPLIN, SZKOŁY KATOLICKIE W PRUSZCZU GDAŃSKIM. W swojej działalności promuje warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wykorzystanie metody Augusto Boala.
W 2018 r. reżyserował spektakl realizowany dla KCK „Dom pozbawiony głowy”.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.