Sobótki Tczewskie

start 22.06.2019 13:00
koniec 23.06.2019 20:36

Lokalizacja: Tczew, Bulwar Nadwiślany

PROGRAM
SOBÓTKI TCZEWSKIE 22-23.06.2019
BULWAR NADWIŚLAŃSKI IM. KSIĘCIA SAMBORA II W TCZEW


SOBOTA 22.06.2019

13:00 - 15:00 - montaż oraz próba dźwięku zespołu ENEJ
15:00 - 16:00 - montaż oraz próba dźwięku zespołu CZARNE KWIATY
16:00 - 17:00 - montaż oraz próba dźwięku zespołu MAD IN POLAND


17:00 - rozpoczęcie imprezy:
stanowisko promocyjne, partnerów, sponsorów
Krasnal Europark
Stanowiska handlowe
Stanowiska rękodzielników
Punkt gastronomiczny
18.30 - Holi Festival Poland - Święto Kolorów
18:30 - 19:30 - koncert zespołu MAD IN POLAND

MAD in Poland jest jak portal łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię. Zespół MAD in Poland ma szansę być ich wspólnym rozdziałem. Wokalista grupy, Craig Coppock, rodowity Brytyjczyk przyjechał do Polski za Polką poznali się w Liverpool obecnie mieszka z rodziną w Gdańsku. Reszta zespołu, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Orłowski oraz perkusista Tomasz Boćkowski to pomorscy muzycy grający aktywnie od wielu lat. Wypadkowa czterech - często bardzo rozbieżnych - wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu. Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie i bardzo gitarowo.

19:45 - 20:45 - koncert zespołu CZARNE KWIATY

21:00 - 22:30 - koncert zespołu ENEJ

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.
Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór "Radio Hello", stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open'er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna", "Zbudujemy Dom", "Nie chcę spać" oraz "Kamień z napisem LOVE"
Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).


22:45 - 22:55 - pokaz laserowy
23:00 - zakończenie imprezy

NIEDZIELA 23.06.2018

11:00 - 13:00 - próba zespołu KOBRANOCKA
13:00 - 14:00 - próba zespołu CHERRIES IN SKI
16.00 - Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie"/próba na sali w CKIS, bez techniki/
15:00 - próba Zespołu tańca ludowego "Aizkrauklis" z Łotwy /nie chcą próby/

15:00 - rozpoczęcie imprezy:
16.00 - występ Jakuba Fredy: "Z wielkiej nieśmiałości", "Ufam ci", "Rzuć to wszystko, co złe", "Za Tobą pójdę jak na bal"

16:20 - 16:50 - pokaz Zespołu Tańca Ludowego "Aizkrauklis" z Łotwy


* Zespół "Aizkrauklis" pochodzi z Aizkraukle - okręgu na Łotwie, powstał w 1984 roku. Obecnie grupa taneczna składa się z 2 podgrup: grupy seniorów i osób w średnim wieku, którymi zajmuje się dwóch liderów - Inita Vilci?a i Lana ?irse.
Repertuar grupy składa się z tradycyjnych tańców ludowych i popularnych tańców łotewskich choreografów.
Członkowie grupy tanecznej mają od 35 do 77 lat. W życiu codziennym tancerze mają różne zawody, niektórzy z nich są na emeryturze, ale miłość do tańca ich jednoczy.
"Aizkrauklis" uczestniczył we wszystkich regionalnych festiwalach tanecznych oraz Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki i Tańca na Łotwie. Grupa uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Armenii, na Litwie, Węgrzech, Chorwacji, Austrii, Rumunii, Francji, Polsce, Włoszech, Czechach i Turcji.
17:00 - 17:40 - pokaz Zespołu Pieśni i Tańca "Łapanowianie"
Zespół powstał w kwietniu 2012 r. obecnie tworzą go młodzi ludzie w wieku 16 lat i w obecnym składzie tańczą ze sobą od czterech lat. Działa przy Centrum Kultury Gminy Łapanów. Założycielem był obecny Dyrektor Centrum Kultury Michał Paszkot, a instruktorem Wioletta Nowojowska.
Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie" został zorganizowany, aby pielęgnować i propagować piękno kultury ludowej i folkloru regionu krakowskiego. Stroje współfinansowano z Europejskiego Funduszu na rzecz rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013.


Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie" prezentuje pieśni i tańce krakowiaków wschodnich, zachodnich Repertuar zawiera min: krakowiaki, walczyki, polkę jadownicką i razówkę oraz warszawiankę. W swoim programie pojawia się sztajerek i polka "Ty moja dziewczyno", dodatkowo repertuar wzbogacony jest mazurkiem oraz chodzonym i wszystko to wykonane jest przy akompaniamencie kapeli ludowej "Łapanowianie" w skład której wchodzą:
Akordeon - Dariusz Kruczek
Skrzypce prym - Maciej Grabacki
Skrzypce sekund - Wiktoria Fielek
Kontrabas - Szymon Ciszek
Trąbka - Hubert Limanówka
Klarnet - Szymon Węglarz
17:50 - 18:50 - koncert zespołu CHERRIES IN SKI

CHERRIES IN SKI powstał w 2012 roku z inicjatywy gitarzysty Jarosława Wiśniewskiego.
W swojej twórczości odwołuje się do najlepszych tradycji rocka i bluesa.
Zespół dotychczas był gościem wielu festiwali bluesowych , między innymi Blues Express ( Zakrzewo) czy Blues w leśniczówce ( Mirachowo ). Od lat koncertuje również na zlotach motocyklowych.
W roku 2018 ukazała się pierwsza płyta zespołu " Storyteller " , a utwór " You Don't Know Me " z tego wydawnictwa trzykrotnie zajął I miejsce na Liście Przebojów ProRadia.

19:00 - 20:30 - koncert zespołu KOBRANOCKA
Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.
W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of..." w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta "Spox".


Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech.
W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.
Największymi Hitami zespołu są : Kocham Cię Jak Irlandię, I nikomu nie wolno się z tego śmiać, Hipisówka, List z pola Boju.

20:35 - zakończenie imprezy

stanowisko promocyjne, partnerów, sponsorów
Krasnal Europark
Stanowiska handlowe
Stanowiska rękodzielników
Punkt gastronomiczny

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.