Wtorek, 17.09.2019

Festyn Samorządowo-Komunalny - gwiazda: zespół PIERSI

start 01.06.2019 14:00

ZUOS Tczew

koniec 01.06.2019 23:00

Lokalizacja: Tczew, Bulwar Nadwiślański

Godz. 14.00 – rozpoczęcie festynu dla mieszkańców (Bulwar)

W programie m.in.:

Stanowiska firm komunalnych:

TCZEWSKIEGO TOWARZYSTWA BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO /atrakcje dla dzieci, upominki/

ZAKŁADU UTYLIZACJI ODPADÓW STAŁYCH - „EKO WIOSKA OLIMPIJSKA ZUOS TCZEW”

W EKO Wiosce zorganizowanej przez Zakład Utylizacji Odpadów Stałych będziecie mieli szansę wykazać się swoimi ekologicznymi umiejętnościami! Zapraszamy do zabawy nie tylko najmłodszych uczestników dzisiejszego wydarzenia, ale także rodziców i dorosłych. Czekają na Was atrakcyjne Eko gadżety! W EKO Wiosce można też zapytać specjalistów ZUOS-u w Tczewie o szczegóły związane z nowymi zasadami segregacji odpadów. Zapraszamy!

ZAKŁADU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI   /atrakcje dla dzieci, upominki/

ZAKŁADU USŁUG KOMUNALNYCH  /atrakcje dla dzieci, upominki/

URZĘDU MIEJSKIEGO w Tczewie

* Koło fortuny z atrakcyjnymi nagrodami - można wygrać m. in.plecaki, słuchawki, puzzle, gry typu jenga, maty plażowe, badminton, świnki skarbonki, skakanki,  oraz inne gadżety promocyjne/wejściówki na basen od Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji, wejściówki na karuzelę na Sobótki Tczewskie, gadżety z Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Clean-Bud i PUM, Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Fabryki Sztuk/.

* strefa malucha

* poczęstunek dla mieszkańców, stoiska z kawą i herbatą

* bezpłatna wata cukrowa, popcorn

* malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków

* Wielka Loteria Fantowa – z atrakcyjnymi nagrodami 14.00-17.30. Ogłoszenie wyników – ok. 17.30 – scena główna

FABRYKI SZTUK

* Warsztaty cyrkowe – duży, otwarty teren i świeże powietrze to doskonałe warunki na naukę podstawowych elementów żonglerki, ekwilibrystyki i akrobatyki. A gdzie nauka, tam i zabawa, dlatego w programie warsztatów pojawią się zabawy zespołowe i konkursy drużynowe z wykorzystaniem sprzętu żonglerskiego (piłek, obręczy, talerzy cyrkowych) i ekwilibrystycznego (równoważnie rola bola oraz szczudła dziecięce).

* Każdy, kto w życiu marzył o spotkaniu czarodzieja, będzie miał ku temu okazję podczas festynu. Czarodziej spróbuje zahipnotyzować wszystkich swoją magiczną kulą. Ponadto przepowie śmieszną przyszłość, odgadnie czyjeś myśli oraz pokaże szereg interesujących tricków przy użyciu akrylowej kuli.

* Tego jegomościa każdy dostrzeże z daleka. Smok Barnaba na szczudłach jest przyjazny i bardzo lubi robić dzieciom psikusy. Znany jest ze swojego zamiłowania do gry w berka.

* Chwile z bliskimi można spędzić w naszej strefie rodzinnej, gdzie czekają gry (np. jenga, wielkoformatowe karty, puzzle). Przygotujemy coś dla aktywnych rodzin – rzut do celu makaronem basenowym i zabawy z liną.

* Pokazy dużych i małych baniek mydlanych oraz tworzenia balonowych rzeźb.

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ /działania pod hasłem „Bajkowy Ogród”/

* warsztaty dla dzieci – „Kolorowa łączka” dzieci będą wspólnie współtworzyć łąkę pełną kolorowych owadów, motyli, pszczółek, biedroneczek itp.

* foto budka „ Do biedronki przyszedł żuk” dzieci będą czytać wymieniony wierszyk, robić opaski na głowę z czułkami, wąsiki na kijkach, zamienią się w biedroneczki i żuczki, a następnie w tych ozdobach zrobią sobie zdjęcia w foto budce.

* gra memory  czyli dla dzieci odszukiwanie  par z ilustracjami owadów, a dla dorosłych  tablica ze zdjęciami ogródków działkowych w naszym mieście i osiedli, na których te działki się znajdują.

KINA HELIOS  /atrakcje o tematyce filmowej /

UNII TCZEW /ergometry i inne urządzenia pomiarowe/

STOWARZYSZENIA MIŁOSIERDZIA im. SIOSTRY STANISŁAWY BARBARY SAMULOWSKIEJ

KULINARNE SHOW - bitwa na 2 patelnie – show kulinarny – GODZ 14.00 – z udziałem uczestników popularnych programów typu reality show -   Joanny Studnickiej i Mariusza Szweda

 

darmowe dmuchańce 14.00-19.00

darmowe przejażdżki konne 15.00-18.00

darmowe badania medyczne

darmowe podpłomyki

punkty gastronomiczne

punkty handlowe

 

Działania na małej scenie (hala namiotowa):

15.00 – 17.00 - pokaz warsztatów artystycznych CKIS:

15.00 – warsztaty baletowe, instruktor Pola Lechowicz

15.10 – warsztaty taneczne – hip hop, instruktor Basia Kazimierczyk

15.20 - warsztaty baletowe, instruktor Pola Lechowicz

15.30 - warsztaty taneczne – hip hop, instruktor Basia Kazimierczyk

15.40 – warsztaty perkusyjne – instruktor Tomasz Boćkowski

15.50 – warsztaty gitarowe – instruktor – Wojtek Lipka

16.20 - "Baw się sportem" - działania ruchowe z Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji /instruktorzy : Daniela & Kamil/

16.30 - warsztaty perkusyjne – instruktor Tomasz Boćkowski

16.40 - "Baw się sportem" - działania ruchowe z Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji /instruktorzy : Daniela & Kamil/

17.00   prezentacja szkoły Diamond Dance Center:

* kategoria dancehall – grupa i jeden duet. Są to dziewczyny w wieku 15+ i przygotowuje je Natalia Nadolska. Dziewczyny tańczą razem od października 2018.
* kategoria jazzu dwie grupy: jedna w wieku 14+, druga 8-12 lat. Przygotowuje je
Katarzyna Polak, również tańczą jazz od października 2018.

17.30 – Jakub Freda – repertuar: „Ślady na piasku”, „Radość i zabawa”, „Nie chce więcej”, Delilah”

 

Godz. 18.00 – SCENA GŁÓWNA – KONCERTY:

18.00 – SIOSTRY WAJS I STONOGA

Dwie siostry Agnieszka i Patrycja śpiewają autorskie piosenki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Ponad godzina dobrej zabawy, wesołych piosenek, które dzieci będą nucić długo po zakończonym koncercie, tańca z zakręconą stonogą i interaktywnej rozrywki. To muzyczne niezapomniane widowisko pełne figli, uśmiechu i radości. Zespół Siostry Wajs & Stonoga zachęci do wspólnej zabawy i wciągnie do tańca zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów. A dziecięcy chór rozśpiewa całą publiczność w rytmie wesołych melodii. Siostry Wajs &  stonoga to również tytuł autorskiej płyty na której znajdują się utwory dla najmłodszych.
Płyta została nominowana do nagród muzycznych FRYDERYKI 2016 w kategorii „Muzyczny Debiut Roku”. Chwytliwe aranżacje, ciepłe wokale i gra aktorska to główne atuty albumu. Utwory mają charakter zarówno rozrywkowy jak i edukacyjny.

19.30 – CRISTO DANCE

CRISTO DANCE - zespół muzyczny, w którego podstawowym składzie znajdziecie charyzmatycznego lidera zespołu, piosenkarza oraz autora tekstów i muzyki w jednej osobie (Krzysztof) piekielnie żywiołowego perkusistę (Rafał) oraz płeć piękną za konsolą jako Dj (Wiktoria).

Opcjonalnie, istnieje także możliwość rozbudowania zespołu o dodatkowe żywe instrumenty oraz sekcję taneczną.

Koncentrując się na swojej pracy na scenie, zawsze za najwyższy cel, bardzo mocno stawiamy sobie kontakt z publicznością, no a styl, w którym poruszamy się nadzwyczaj swobodnie, to oczywiście muzyka Disco Polo i Dance, gdzie możemy pochwalić się autorskimi teledyskami, do obejrzenia których gorąco zachęcamy, serdecznie zapraszając do współpracy.

 

21.00 – PIERSI

Piersi - kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek "DZIADEK" Moździerski, Rafał "JEZIORO" Jezierski oraz Andrzej "OLI" Olszewski.

Po latach milczenia wystrzelili jak dynamit z nowym wokalistą i z nowymi przebojami!

Nie ma człowieka w Polsce, który by nie znał przeboju "Bałkanica". Koncerty zespołu Piersi, charakteryzują się wielkim poczuciem humoru, niezwykłą interakcją z publicznością, a przede wszystkim ich dynamika jest porównywalna do erupcji wulkanu. Wraz z nowym, charyzmatycznym wokalistą pojawiły się bałkańskie trendy w muzyce tej legendarnej formacji. Któż nie bawił się przy takich przebojach jak "Bałkanica", "0-7 Zgłoś się", czy nieco starszych, jak chociażby "Całuj mnie".

Zespół na chwilę obecną koncertuje w składzie:

Zbyszek "Dziadek" Moździerski - bas

Marek "Mały" Kryjom - wokal, gitara, przeszkadzajki

Marcin "Manio" Papior – perkusja

Adam “Asan” Asanov - wokal

Adam "Hans" Kłos - gitara

Marcin "Rospor" Respondek - puzon

Erwin Żebro - trąbka


ok. 23.00 – ZAKOŃCZENIE IMPREZY

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.