XXIII Droga Krzyżowa ulicami Starówki

start 19.04.2019 20:00

: Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie

koniec 19.04.2019 21:30

Lokalizacja: Tczew, ul. Łazienna, Stare Miasto

Ulicami Starego Miasta przejdzie 23. Tczewska Droga Krzyżowa.
Droga Krzyżowa ma być dopełnieniem liturgii Wielkiego Piątku, które odprawiana jest w kościołach popołudniu (Fara - 17:00). To ona nadaje cały sens tego dnia. Poleca się zatem, aby po niej, dla jeszcze większego przeżycia i rozważania Męki Pańskiej, odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Miejska droga ma wyjątkowy charakter. W piątkowy wieczór za wielkim krzyżem wyrusza rzesza mieszkańców.
Będziemy szli drogą, po której na co dzień chodzą ludzie, w domach, które mijamy, jest ich życie, czasem piękne i wspaniałe, czasem trudne i bolesne. Wśród ludzi, których będziemy mijać, będą tacy, którzy już dawno zagubili drogę do Kościoła. Może nasze przejście będzie dla nich chwilą refleksji i przypomnienia o Bogu.

Każda stacja zostanie przedstawiona przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Nosić krzyż będą wspólnoty parafialne, grupy/stowarzyszenia, samorządowcy i strażacy.
Tegoroczne rozważania są oparte na naszych pragnieniach i postawie Jezusa w tym właśnie momencie.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o 20:00 na parkingu przy ul, Łaziennej (I stacja). Następnie wyruszy ulicami: Łazienna, Wyszyńskiego, Sambora, Zamkowa, Okrzei, Plac Hallera, Wyszyńskiego. W nabożeństwie weźmie udział bp Ryszard Kasyna, który zakończy modlitwę w tczewskiej farze i udzieli błogosławieństwa wszystkim uczestnikom.


Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

19.04.2019|20:00|Parking przy ul. Łaziennej

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.