Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

"To nie będzie zwykły czas" - RekoMiazga dla uczniów

start 15.04.2019 09:00

SZPT

koniec 17.04.2019 11:00

Lokalizacja: Tczew, ul. Czyżykowska 17

RekoMiazga to czas rekolekcji dla tczewskich szkół ponadgimnazjalnych. Jak przekonują pomyłodawcy rekolekcji: „będzie to niezwykły czas dzielenia się dobrem, 'odświeżenia' kontaktu z Bogiem i Kościołem oraz stworzenia wyjątkowej wspólnoty młodych ludzi.


Przez trzy dni uczniowie I LO, ZSiBO, ZST, ZSRiK, UKLO będą reanimować swoją wiarę. Fenomen rekolekcji? Chcą w nich uczestniczyć uczniowie innych szkół, absolwenci, studenci. Jest także coraz więcej wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia - infromują organizatorzy.

Program „RekoMiazgy" jest bardzo bogaty. To nie są zwykłe rekolekcje, które spędza się w pobliskiej szkolnej kapliczce na klęczkach i nic więcej. Pierwszego dnia uczniowie zobaczą dobry film w kinie Helios. Wysłuchają świadectwa Gomułków - małżeństwa, które swoją miłością i filmikami podbija internety. Dzień drugi i trzeci odbędzie się na hali ZSRiK przy ul. Czyżykowskiej. Do dyspozycji uczestników będzie stoisko kawowe. Dla tych, którzy poczują głód duchowy, będzie czekać strefa spowiedzi. 
Podczas rekolekcji pojawi się grupa uwielbienia flagami „Uskrzydlone", a także zespół Nieboskłonni. Będzie czas na teatr, bowiem swoje zdolności aktorskie zaprezentuje w krótkiej pantomimie grupa teatralna.

- Głos mają ludzie świeccy, bo jak przekonują wolontariusze - w Kościele jest teraz czas na nich .  - Będą to goście na wysokim poziomie, którzy chcą dzielić się swoją wiarą. Jednym z gości będzie były dominikanin.

 Kto jeszcze? Katecheci i wolontariusze zachęcają, aby młody człowiek przyszedł i przekonał się sam. Na Facebooku czytamy, że RekoMiazga to dobry czas z kilku powodów: matura, reanimacja wiary, dobry film za grosze, spotkanie z ludźmi i...wylosowanie powerbanka 20.000 mAh oraz JBL GO 2.
 

Facebook rekolekcji: tiny.cc/2jy14y

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.