Sobota, 25.05.2019

VI Jarmark Bożonarodzeniowy 2018.

start 08.12.2018 godz. 10:00

Fabryka Sztuk

Lokalizacja: Tczew, Rynek Miasta, Plac Hallera

Zgodnie z tradycją i naprzeciw nowym wyzwaniom – takie są założenia tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tczewie.

- Świąteczny jarmark wpisał się do kalendarza imprez plenerowych organizowanych w Tczewie. Zawsze odbywał się w ostatni weekend przed świętami, tym razem wydarzenie zorganizujemy 8 i 9 grudnia. Będzie to już szósta edycja imprezy. Uliczny handel rozkwitnie nie tylko na placu Hallera, ale także na ul. Mickiewicza i deptaku na Jarosława Dąbrowskiego. Pojawią się również nowe świąteczne dekoracje – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Na klientów będą czekać swojskie wędliny, sery, chleb litewski, kwas chlebowy, konfitury, cukierki, kulabiaki, miody pitne, barszcz, pierniki, a ponadto cała gama wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, wieńców, świec), a skończywszy na aniołkach i przedmiotach drewnianych oraz gipsowych, zdobionych techniką decoupage, które mogą posłużyć jako drobne upominki. W ofercie wystawców pojawi się biżuteria, a ponadto maskotki, poduszki, torby oraz ceramika użytkowa i artystyczna. Dla klientów gastronomii zostanie przygotowany ogrzewany namiot, w którym będzie można spożyć ciepłe posiłki. Nie zabraknie również mobilnej kawiarenki.

Jarmark nie miałby swojego uroku, gdyby nie działania animacyjne towarzyszące handlowi. W tym roku spotkamy Świętego Mikołaja oraz tygryski z GPEC TCZEW. Do najmłodszych adresowane są konkursy oraz warsztaty zdobienia słodkości w przepięknej Fabryce Pierników. Z całą pewnością, atrakcją okaże się fotobudka, w której goście jarmarku wykonają pamiątkowe zdjęcie ze świątecznym layoutem.
- Z okazji Jarmarku ogłaszamy konkurs skierowany do żłobków i przedszkoli z Tczewa, który polega na wykonaniu przestrzennego piernika XXL z tektury lub innego materiału. Zwycięska placówka otrzyma zestaw materiałów plastycznych o wartości 700 zł. Łączna pula nagród to 1500 zł – zachęca do udziału Urszula Sikut, przedstawiciel Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o., fundatora nagród.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Stare Miasto (zwłaszcza plac Hallera)
8-9.12
- handel swojskim jadłem i świątecznymi artykułami,
- mała gastronomia,
- spotkanie ze Świętym Mikołajem,
- konkursy z nagrodami,
- warsztaty w Fabryce Piernika w godz. 11.00-17.00,
- fotobudka GPEC TCZEW
- żywe maskotki – tygryski rozdające słodkości z GPEC TCZEW

PARTNERZY:
Samorząd Miasta Tczewa, Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, GPEC SP. Z O.O., Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o., kino Helios w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie, Kociewski Kurier Tczewski, Dom Przedsiębiorcy w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Zieleń Miejska Sp. z o.o. w Rokitkach, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.