Czwartek, 17.01.2019

Kłopoty małżeńskie - spektakl.

start 12.11.2018 godz. 18:00

Centrum Kultury i Sztuki

Lokalizacja: Tczew, ul. K. St. Wyszyńskiego 10

Projekt Wojny Domowe – Akademia Kłótni Małżeńskiej

Jest to komedia, na dwójkę aktorów, autorstwa M. Więcka i J. Wójcickiego.

 

Komedia „Kłopoty małżeńskie” to hołd złożony tym, którzy nie bacząc na trudy codziennego życia, mają odwagę nie wstąpić w związek małżeński, co często wiąże się z niekończącymi się wyrzeczeniami i emocjonalnymi kryzysami. Czym jest kamień filozoficzny, który sprawia, że ludzie chcą być razem? O co naprawdę kłócimy się, kiedy kłócimy się o niepościelone łóżko?" 

W spektaklu występują znani i cenieni aktorzy Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Anna Kociarz i Maciej Konopiński.

 

Drugą, integralną część projektu stanowi dyskusja moderowana z udziałem ekspertów (psychologiem, psychoterapeutą i mediatorem rodzinnym).Podczas tej rozmowy eksperci przybliżą sposoby na uczciwą konstruktywną kłótnię, omówią problemy zawarte w spektaklu i przedstawią emocjonalną dynamikę związku. Połączenie tych dwóch elementów jest innowacyjną metodą połączenia sztuki, rozrywki oraz edukacji psychologicznej. Scenariusz spektaklu w humorystyczny sposób pokazuje skutki pewnych destrukcyjnych zachowań, a moderowana dyskusja ze specjalistami pozwoli na głębsze zrozumienie, przyczyn jej kłopotów, pokaże mocne strony i zasoby par, które mogą wykorzystać w celu odbudowania swojej relacji. Przedsięwzięcie ma charakter neutralny z punktu widzenia światopoglądowego – zależy nam na wzmocnieniu relacji małżeńskich niezależnie od przekonań i wyznania uczestników.

 

Wydarzenie Wojny Domowe-Akademia Kłótni Małżeńskiej jest w całości finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości w ramach grantu pod nazwą "Małżeńska Akademia Rozwoju profilaktyką przestępczości"

Jest to projekt mający na celu zachęcanie małżonków, lub ludzi, którzy dopiero zamierzają zawrzeć związek małżeński do poszukiwania rozwoju jako pary. Autorzy chcą inspirować odbiorców do podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych (takich jak efektywna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, etc.),edukować w zakresie w budowania trwałych i zdrowych relacji małżeńskich. A wszystko to wszystko w lekki i humorystyczny sposób.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.