Wtorek, 22.01.2019

Weź udział w Turnieju Pétanque.

start 16.09.2018 godz. 13:00

Miejski Ośrodek Kultury

Lokalizacja: Pelplin, ogrody biskupie

Weź udział w Turnieju Pétanque

 

Miłośników gry w bule - Pétanque serdecznie zapraszamy na Turniej Pétanque podczas Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. Turniej odbędzie się w ogrodach biskupich, w niedzielę 16 września 2018 w godz. 13.00-17.00 Turniej prowadzi Adrian Waśniewski.

Zapraszamy. Zapisy na miejscu wydarzenia.

Pétanque – (zwana Petanka) popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansja), ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach europejskich (Belgia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Szwecja, Polska) i na świecie (Tunezja, Maroko, Wietnam, Tajlandia, Madagaskar, Kanada, Senegal). Rozgrywana jest jako sport nieolimpijski w ramach World Games.

We Francji liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy. Petanka jest uprawiana coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach. W Polskiej Federacji Petanque zrzeszonych jest ponad 25 klubów.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.