Wtorek, 22.01.2019

Festiwal Filmowy TOFIFEST.

start 06.10.2018 godz. 16:00

Tczewskie Centrum Kultury i Sztuki

Lokalizacja: Tczew, ul. K. St. Wyszyńskiego 10

Po raz czwarty będziemy gościć Festiwal Tofifest w Tczewie.

To już tradycja, że od Tczewa rozpoczyna się objazd filmów festiwalowych po Polsce.

O filmach, doborze repertuaru i tajemnicach Festiwalu będzie opowiadać jeden z twórców Tofifest – Jarosław Jaworski.

 

Projekcje filmów:

"Charon", Paweł Hejbudzki, 30 min., fabularny

Upośledzony chłopak, pracujący jako salowy w szpitalu, myśli, że ma dar uzdrawiania. Zaprzyjaźnia się z młodą dziewczyną w ciąży, która jest nakłaniana do aborcji.

"Trzech znanych P.", Karolina Ford, 30 min, fabularny

Koniec lat 70. Trzech przyjaciół włamuje się do opuszczonego dworu. W trudnej rzeczywistości próbują odnaleźć namiastkę beztroski i wolności. Spędzany wspólnie czas ma być triumfem przyjaźni, radości i swobody. Niespodziewane wydarzenia rozdzielają ich jednak bezpowrotnie, pozostawiając w sercu wyrwę nie do zasklepienia.

"Smugi", Marcin Gładych, Adam Fisz, 20 min, dokumentalny

Opowieść o barwnej, wielopokoleniowej rodzinie Smużnych. Wśród jej członków są plastycy, aktorzy i performerzy. Jej czołową osobowością jest legendarny nestor toruńskiego środowiska artystycznego — profesor Wiesław Smużny, wspieraną przez intrygującą i ekscentryczną żonę Marię. Ich dwóch wszechstronnie utalentowanych synów, Dominik i Radek, zarówno poprzez swoje działania zawodowe, jak i artystyczne, ubarwia kulturalny pejzaż miasta. Dzieci Dominika i Radka, przesiąknięte rodzinnymi tradycjami, próbują swoich sił w różnych dziedzinach sztuki: Franek gra na skrzypcach, Zosia maluje i gra na perkusji, a Nil… jest artystą całkowicie nieskrępowanym.

"Theatrum magicum", Marcin Giżycki i grupa Czarny Karzeł, 20 min, fabularno-animowany

Film opowiada o występie iluzjonisty na deskach łańcuckiego teatru w końcu XVIII w. (realia czasowe traktowane są mocno umownie). Można w nim łatwo rozpoznać trzy postacie: Kasandra z „Parad“ hrabiego Jana Potockiego, Georges’a Meliesa z jego własnych filmów oraz wielkiego osiemnastowiecznego blagiera barona Munchhausena jakiego znamy z filmu Karela Zemana i ilustracji Gustave’a Dore´.
Scenariusz zawiera aluzje do pisarstwa Potockiego, prehistorii kina i niemych filmów.

"Czarna Madonna", Organek, teledysk, 6 min

"Poniedziałek", The Pau, teledysk, 2 min

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.