Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Muzyczna Starówka - Bartosz Paprot i Tomasz Fechner - koncert gitarowy + animacje dla dzieci.

start 22.07.2018 godz. 16:00

Tczewskie Centrum Kultury i Sztuki

Lokalizacja: Tczew, ul. K. St. Wyszyńskiego 10

„Muzyczna Starówka” to wydarzenie, podczas którego w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami .

Bartosz Paprot

Urodził się 15 lipca 1990 roku w Malborku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku  8 lat  w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Tczewie, w klasie Jerzego Pulsakowskiego. Już na tym etapie swojej edukacji muzycznej zanotował wiele sukcesów, m. in. I, II i III miejsce na Konfrontacjach Gitarzystów w Pucku. Dwukrotnie był laureatem III nagrody na Spotkaniach Metodycznych w Gdańsku, a w 2003 roku zdobył II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach klas gitary  w Koninie. Od września 2003 roku swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem prof. Jana Paterka. W tym okresie zdobył m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Trzęsacz - Rewal, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Olsztynie (w grupie zespoły kameralne), czy I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym ,,Premio Accademia” w Rzymie.

Uczestniczył w kursach mistrzowskich na terenie Polski oraz za granicą.  Pobierał na nich lekcje u takich mistrzów jak:  Manuel Barrueco, Jeremy Jouve,   Roman Wiazovsky, Alexis Muzurakis, Suzana Prieto, Fabio Zanon, Scott Tennant, Wiliam Kanengiser, prof. Carlo Marchione i Marcin Dylla.  Jako student reprezentował Akademię Muzyczną w Gdańsku na Sesji Międzyuczelnianej Katedry Gitary w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na Sesji Akordeonu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie wykonując utwór Krzysztofa Olczaka -  Trio Hommage a Szymanowski.

Parokrotnie występował jako solista z orkiestrami symfonicznymi, wykonywał wówczas Concierto de Aranjuez  J. Rodrigo jak również Podwójny koncert na gitarę i bandoneon A. Piazzolli. W 2014 roku z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym - specjalność gitara klasyczna w klasie prof. Jana Paterka. Na ostatnim roku studiów odbył staż asystencki, przygotowujący do podjęcia obowiązków nauczyciela akademickiego.

 

Tomasz Fechner

Urodził się w 1990 roku. W latach 1998 - 2004 pobierał naukę gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej w Ostrowie Wielkopolskim, a jego nauczycielem był mgr Jarosław Kocoń. We wrześniu 2004 roku rozpoczął naukę w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w klasie prof. Piotra Zaleskiego. Szkołę ukończył z wyróżnieniem w 2009 roku i rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem tego samego Profesora. W ostatnich latach był laureatem wielu międzynarodowych konkursów gitarowych, m.in.: w 2009 r. w Weimarze (Niemcy), w 2010 r. w Velbert (Niemcy), w 2011 r. w Rust (Austria) i w Mottoli (Włochy) oraz w 2013 r. w Omiś (Chorwacja). W 2013 roku uzyskał stypendium Fundacji Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na podjęcie w 2014 roku studiów w Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles w klasie gitary Williama Kanengisera, Pepe Romero i Scotta Tennanta gdzie w 2016 roku rozpoczął studia doktorskie.

Naucza gitary w USC Thornton School of Music Outreach Program i pracuje jako asystent badawczy w Polish Music Center w Los Angeles.

 

Program:

godz. 16.00 - animacje dla dzieci

godz. 17.00 - Bartosz Paprot i Tomasz Fechner - koncert gitarowy

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.