Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Wszyscy święci balują w Tczewie - V Tczewski Bal Świętych

start 31.10.2017 godz. 16:30

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i Zespół Szkół Katolickich

koniec 31.10.2017 godz. 19:00

Lokalizacja: Tczew, Dworzec PKP//Plac Hallera

To już 5 edycja Tczewskiego Balu Świętych, która poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych. Kto by pomyślał, że nasz Bal tak się rozwinie i przyciągnie tylu uczestników.

- Obchodząc każdego roku uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym, a także wpatrywać się i naśladować znanych świętych. Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości”. Bal Świętych to jeszcze jedna okazja na to by uczcić wszystkich świętych, ale także czas na zabawę, tańce, występy i modlitwę. Wielkie balowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie ulicami Tczewa na Plac Hallera. Podczas przemarszu śpiewać będzie zespół "Krzemienie Jezusa" z parafii farnej. Nie zabraknie tradycyjnych radosnych okrzyków. Prosimy wszystkich uczestników o przebranie się za świętych i aniołów! Zadbajcie także o tuby, grzechotki, flagi i transparenty promujące świętość. Przejdziemy ulicami: Gdańska, Sobieskiego, Wojska Polskiego, Pl. Piłsudskiego, J. Dąborwskiego, Mickiewicza -> PLAC HALLERA. Na pl. Hallera rozpocznie się zabawa z wodzirejem MarcelimW programie: tańce, występy, konkursy, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Przewidziano m. in. występ zespołu „Nieboskłonni” z Tczewa oraz GOŚĆ SPECJALNYzespół Pokój i Dobro. Tradycyjnie podczas balu, będzie można m.in. posmakować zupy z dyni i innych smakołyków. Dynie można przynosić do zakrystii Fary. Podczas balu będzie działała „strefa świętości” – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ten sakrament, to spotkanie z Bogiem w sytuacjach, w których potrzebujemy uwolnienia się z grzesznej przeszłości i umocnienia na drodze świętości. 

Program jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim propozycję dla siebie. Dlatego zapraszamy na Bal do Tczewa zarówno jego mieszkańców, jak i osoby z diecezji pelplińskiej, czy Trójmiasta.

– Tym balem chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych, ukazać świętość jako najważniejszy cel każdego chrześcijanina. Podczas, gdy w świecie rozpowszechnia się obchodzenie Halloween i straszenie upiorami, my zachęcamy do dzielenia się chrześcijańską nadzieją, że każdy może być święty! Bo jak powiedział św. Jan XXIII "Można być świętym z pastorałem w ręku, ale tak samo można nim zostać, mając w ręku miotłę"

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, oraz Wielki Kanclerz Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława Stefan Kukowski

Organizatorami Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi.

-----

Pokój i Dobro to zespół młodych, studiujących filozofię i teologię, pełnych pasji i zapału ewangelizacyjnego franciszkanów kochających muzykę. Zespół powstał w 1978 r., a pod nazwą Pokój i Dobro występuje od 1983 r. Pulsujące rytmy reggae, miejscami ostre rockowe i hardcore’owe brzmienia i – uwaga! – franciszkański rap oraz pop, blues, country nie dadzą szans żadnemu smutasowi.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.