Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej 12 września 2021. Przeżyjmy to jeszcze raz

Podziel się:
Oceń:
24.09.2021, 14:39

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci. Jego punktem kulminacyjnym była uroczystość 12 września 2021, gdy w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna z udziałem legata papieskiego. W tym samym czasie do godności błogosławionej została także wyniesiona matka Elżbieta Róża Czacka – założycielka Towarzystwa Opieki na Ociemniałymi w Laskach. Dla uczczenia bogatego dorobku Prymasa Wyszyńskiego – postaci, która wywarła niebagatelny wpływ na kształtowanie historii oraz polskiego społeczeństwa po II wojnie światowej.

Beatyfikacja jest ważnym krokiem na drodze do kanonizacji.

 

Fot. Waldemar Kosiński

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.