×
Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Uhonorowano Jana Pawła II - Dąb dla Wielkiego Polaka

  • 5.05.2014, 15:43
  • (JAC)
Uhonorowano Jana Pawła II - Dąb dla Wielkiego Polaka
Podziel się:
Oceń:
W sobotę 3 maja na terenie przykościelnym przy farze w Tczewie zasadzono dąb na pamiątkę kanonizacji św. Jana Pawła II, która miała miejsce 27 kwietnia. ZOBACZ ZDJĘCIA - kliknij tutaj!

 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

3 maja to nie tylko święto Konstytucji 3 maja. Ten dzień poświęcony jest również Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Po mszy św. za Ojczyznę w kaplicy złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą kanonizację Jana Pawła II. Potem uczestnicy uroczystości w asyście pocztów sztandarowych zgromadzili się przy kościele. Na trawniku wspólnie dąb zasadzili ks. Antoni Dunajski, proboszcz parafii św. Józefa, ks. prałat Piotr Wysga, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Józef Puczyński, starosta tczewski i Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.
W Tczewie mamy pomnik Jana Pawła II, na placu przed kościołem NMP MK, gdzie obecnie jest wystawa poświęcona papieżowi, jest rondo Jego imienia, a teraz dąb.

(JAC)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
łowca
łowca 8.05.2014, 22:21
Najpierw dół wykopał robotnik (1200 miesięcznie), potem przywieziony ciężarówką dąb (zupa, ząb) do doła wsadził dźwig, następnie grupa cieśli z ZUK obudowała drzewo rusztowaniem z drągów. Wtedy zjawili się ks. Antoni Dunajski, proboszcz parafii św. Józefa, ks. prałat Piotr Wysga, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Józef Puczyński, proboszcz powiatu tczewskiego i Mirosław Pobłocki,proboszcz Tczewa i "wspólnie posadzili". (w asyście sztandarów). " W Tczewie mamy pomnik Jana Pawła II, na placu przed kościołem NMP MK, gdzie obecnie jest wystawa poświęcona papieżowi, jest rondo Jego imienia, a teraz dąb. W Tczewie mamy jeszcze dęby ku innych "czci". Prawdziwa dąbrowa z tego Tczewa ("dzwoniły mu przez dąbrowe te dzwoneczki, te lilowe"). A ile będzie żołędziów.!!

Pozostałe