Czwartek, 21.09.2017, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Czy tak będzie wyglądał tczewski szpital?

  • 25.02.2014, 19:39
  • (BL)
Czy tak będzie wyglądał tczewski szpital?
Podczas Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 25 lutego, zarząd Szpitali Tczewskich S.A. zaprezentował koncepcję przebudowy budynku przy ul. 30 Stycznia. Czy spółce uda się zdobyć 13,5 mln zł na remont? Okazuje się, że szansą może być zaciągniecie unijnej pożyczki.

Przypomnijmy, że tczewski szpital do końca 2016 r. musi zostać dostosowany do wymogów sanitarnych. Koszt remontu szacowany jest na 13,5 mln zł. Spółka Szpitale Tczewskie S.A. do końca marca czeka na zgłoszenia chętnych inwestorów, którzy zechcieliby nabyć akcje szpitala. Obecnie zainteresowany jest głównie jeden, duży inwestor (jeszcze niedawno mówiono o 11 chętnych). Zarząd spółki jednocześnie stara się o uzyskanie kilkumilionowej pożyczki z unijnej inicjatywy Jessica.

Jak wygląda wizja rozbudowy szpitala przy ul. 30 Stycznia? Koncepcja przewiduje połączenie dwóch istniejących budynków szpitalnych poprzez wstawienie pomiędzy nimi nowej kubatury, która będzie stanowić uzupełnienie funkcji szpitalnych prowadzonych w istniejących jednostkach. Obiekt nawiązywałby do sąsiednich budynków szpitala zarówno rozmiarem jak i materiałowo - przykładowo elewacja byłaby w kolorze jasnokremowym, a okładzina ceglana.

Zobacz galerię grafik koncepcyjnych!
Szpitalne sale, rejestracja...

Koncepcja zakłada zagospodarowanie trzech kondygnacji. Na poziomie „-1” znajdzie się m.in. Izba Przyjęć, gabinet RTG, a także gabinet opieki nocnej i świątecznej, którego nowa lokalizacja pozwoli na szybszą pomoc chorym. W ten sposób zaprojektowana Izba Przyjęć ma spełnić wszystkie ustawowe wymagania, zapewnić prawidłowy ruch pacjentów, ułatwić komunikację pomiędzy komórkami organizacyjnymi oraz zwiększyć komfort pacjentów i komfort pracy personelu. Koncepcja zakłada również wybudowanie ciągu komunikacyjnego, łączącego Izbę Przyjęć z pomieszczeniami tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego, które znajdują się w pomieszczeniach piwnicznych budynku Oddziału Pediatrycznego. Na kondygnacji „0” znajdzie się blok operacyjny z trzema salami, Oddział Chirurgii Ogólnej oraz Pracownia Endoskopii. Z kolei na kondygnacji „+1” znajdzie się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddział Chorób Wewnętrznych.

Czym jest pożyczka z programu Jessica? Ile wyniesie?

Więcej na ten temat w Gazecie Tczewskiej z 26 lutego.

(BL)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prawda czasu
prawda czasu 27.02.2014, 10:34
Dziwi mnie temat artykułu, a to z prostej przyczyny,gdyż obecnie można mowic szpital nad przepascią,tragiczna sytuacja szpitala,byc albo nie byc ! Prosto to wytłumaczyc, gdyż dawno było wiadomo że szpital nie spełnia norm unijnych !! Lekarzy,pielęgniarki nie można winnic,im należy się chwała że wypełniali i wypełniają swoją misję !! Poraża fakt milczenia lokalnej prasy dlaczego nie realizowano zapowiadanych wizji rozwoju oraz tego kto jest za to odpowiedzialny ! Teraz rozlewa się mleko, a stan jest krytyczny !
26.02.2014, 22:14
Dziękuję ratownikom medycznym, którzy uratowali życie mojemu mężowi. Wasza praca to powołanie, które wypełniacie z pełnym zaangażowaniem i szacunkiem dla pacjenta. Ten, kto nie był świadkiem bliskiej śmierci nie wiem o czym mowa. Dzisiaj jestem szczęśliwa i żyję w przekonaniu, że tu w moim mieście, ja i moja rodzina jesteśmy bezpieczni. Kibicuję naszemu szpitalowi, aby pomimo tak wielu nieprzychylnych ludzi z którymi musi się mierzyć, realizował wszystkie swoje cele. Bo w końcu robią to dla nas mieszkańców. I jak przyjdzie trwoga, to do Boga. Wszyscy Ci co na szpital plują, przyjdą i będą z wdzięcznością patrzeć jak ratuje się życie ważnej dla nich osoby. Nikomu tego nie życzę, ale niech sobie co niektórzy przemyślą, co wypisują, bo każdy z nas był, jest lub będzie pacjentem szpitala. I wtedy cwaniactwo i chamskie pyskówki idą w zapomnienie.
moderator
moderator 26.02.2014, 18:08
Do ul. Zielona.
Uderz w stół a nożyce się odezwą! Ogary prezesa poszły w las - będzie premia! Tobie chłopie potrzebny specjalista z PZP. Wszystkie pielęgniarki za taką wypowiedź powinny pozwać cię za naruszenie dóbr osobistych i pamiętaj że nie jesteś nawet w sieci anonimowy Stań z otwartą przyłbicą i powiedz coś mądrego jeżeli potrafisz? z tekstu wynika ,że nie!!!!!
26.02.2014, 18:02
Bardzo dobry pomysł. Jak się uda, to będzie wielki sukces. Ale nie starosty, tylko szpitala, bo z tych przepychanek prasowych, które od lat można śledzić w miejscowej prasie i na miejscowych portalach, to starostwo oprócz informowania o problemach, nie robi nic. A w szpitalu coś się jednak dzieje. Ostatnio byłem w białym domku, w opiece nocnej i muszę przyznać, że poczekalnia super. Panie pielęgniarki bardzo sprawnie mnie zarejestrowały. Był mały tłum, ale w sumie zostałem szybko przyjęty przez lekarza. Jakiś facet się awanturował, bo musiał czekać, ale to norma w kolejkach do lekarza. Ja nie narzekam. To prawda, że do specjalisty trzeba czekać. Ja na wizytę u alergologa musiałem czekać 4 miesiące. Zadzwoniłem do nfz, bo chciałem jechać gdzie indziej. Ale dowiedziałem się, że w Tczewie będzie najszybciej, bo w gdańsku dopiero mają termin na sierpień. Więc to nie jest chyba wina tych pielęgniarek i lekarzy co tam pracują, tylko jest po prostu dużo ludzi. Ja nie narzekam na nasz szpital. Uważam że jest ok. A te wszystkie złe komentarze to chyba trochę przesadzone. Ja się nie znam na prowadzeniu szpitala, ale moim zdaniem szpital w Tczewie jest zarządzany dobrze. Nie ma zadłużenia, są zyski. A chyba to jest dowód na dobre zarządzanie. I nie, nie pracuję w szpitalu. Zwyczajnie, nie jestem zawistny. A wszystkim smutnym i wkurzonym ludziom, polecam piosenkę "Happy" Pharrell'a Williamsa. Pozdrawiam
Sebas
Sebas 26.02.2014, 10:41
Widzieliście szpitale w Stargoardzie, Kościerzynie czy w Lęborku?

No to już nie wymaga komentarza.
ciekawy
ciekawy 26.02.2014, 22:26
zaliczyłeś?
sebas
sebas 26.02.2014, 10:38
Pobłockiemu juz dziekujemy! Szczególnie za przekręt z działką na Ściegiennego pod nikomu w tym miejscu nie potrzebny parking ale kasa publiczna dla parafii wpadnie.

Koniec ukladania sie kleru z władzą!
tczewianin - wyborca
tczewianin - wyborca 26.02.2014, 08:56
Koszary na szpital!!!! Władzę w powiecie i mieście przejmie Odya i Pobłocki. Bardzo dobrze, bo mocniiejszych od nich nie ma. Bufoniaści, nadęci i zarozumiali wizjonerzy polecą jak wiórki przy rąbaniu drzew, przy wieży cisnień. Radni to wszyscy do wymiany, tu i tam. Ogólna miernota i klakierstwo.
Cywilizacja XXIw
Cywilizacja XXIw 26.02.2014, 08:10
To są bajki przed wyborcze !! Boniecki sni w marzeniach od kilku lat ,a łatwowierni radni w bajki wierzą !! Efekty widac !!!! Recepta jest jedyna przewietrzyc samorządy ,oraz ich rozliczyc wraz z "wizjonerem" Bonieckim !! A tak dla uprzytomienia klakierom to w tym szpitalu więcej bakterii niż mysli tworczej prezesa !! Po tylu latach eksplatacji to norma,farba ty?ko przykrywa głuplotę !! To już agonia !!! ?
ul. Zielona
ul. Zielona 26.02.2014, 08:17
szpital ma bardzo dobre wyniki na tle całego województwa. popatrz co dzieje się w kwidzynie sztumie malborku czy starogardzie, o kaszubach nie wspominając. wylali cię z roboty, czy jesteś popychaczem najbardziej znanej pielęgniarki CZ ?
medyk
medyk 27.02.2014, 10:15
Pewnie bredzisz w oparach alkoholu !! Naruszasz dobra osobiste znieważając pielęgniarkę i jednoczesnie obywatela tegoż kraju pisząc nieprawdę i szykany ! Wstyd mi po prostu że w tym srodowisku muszę pracowac z taką kanalią !! Prawda jest niezaprzeczalna że zwolnono pielęgniarkę bezpodstawnie,wygrała proces,oraz to że z publicznych pieniędzy zapłacono koszta sądowe i odszkodowanie ! Zastanawiające jest to dlaczego nie obciążono Prezesa Bonieckiego inspiratora niezasadnego zwolnienia !
aras
aras 26.02.2014, 08:00
Trochę to małe jak na powiat tczewski!

Conajmniej o jedno piętro w górę, i więcej oddziałów specjalistycznych w tczewie!
baba
baba 25.02.2014, 23:13
to jest wizja prezesa a ten burdel i tak zamkna
wyborca - jeszcze zdrowy
wyborca - jeszcze zdrowy 25.02.2014, 22:00
Koszary na szpital!!!!!! Pan Prezydent Zenon Odya, przyszły Starosta ma rację i to trzeba realizować!!!!!!!!
26.02.2014, 00:34
a kto Go wybierze ? bo ja nie to jest chwyt przedwyborczy :)
25.02.2014, 22:10
Pan Prezydent Zenon Odya, przyszły Starosta ma rację
26.02.2014, 08:27
A Pobłocki na starostę !
26.02.2014, 10:24
grodzki?
tczewiak
tczewiak 25.02.2014, 21:05
Ja chcę zobaczyć wizualizację sal operacyjnych.
26.02.2014, 18:44
seriale.

Pozostałe