×
Piątek, 28.07.2017, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

„Solidarni” krytykują władze Tczewa za… 12 marca

  • 24.02.2014, 08:27
  • (KU)
„Solidarni” krytykują władze Tczewa za… 12 marca
Tczewskie stowarzyszenie „Zawsze Solidarni”, krytykuje władze Tczewa, za – jak określa – przyłączenie się do upamiętnienia „zasług” armii, które realizowały plany likwidacji niepodległości państwa polskiego. Chodzi o planowaną na 12 marca uroczystość pn. „Zakończenie okupacji hitlerowskiej (1945)”. Zdaniem stowarzyszenia władze nie powinny brać w niej udziału. Zareagowały po tym, jak wydarzenie znalazło się w kalendarzu miejskich imprez.

„Zgłaszamy dezaprobatę dla organizowania przez Urząd Miasta w Tczewie tj. oficjalnego reprezentowania społeczeństwa w imprezie, która polega na hołdowniczej czci dla faktu historycznego, którego skutkiem było zastąpienie totalitaryzmu nazistowskiego totalitaryzmem komunistycznym – pisze do prezydenta Mirosława Pobłockiego przedstawiciel „Zawsze Solidarnych” Jan Kruszyński. 

Stowarzyszenie zaznacza w liście otwartym, że tzw. „wyzwolenie” przyniosło wiele kolejnych, bolesnych doświadczeń Polakom jak gwałty, rabunek dobytku osobistego i mienia społecznego.

„Polska od 1 września 1939 r. pozostawała w stanie zniewolenia przez dziesiątki lat, co skutkuje aż do obecnego czasu cywilizacyjnym zacofaniem. Stało się dokładnie tak jak przewiduje zawarta w testamencie Józefa Piłsudskiego przestroga – piszą „Zawsze Solidarni”.

 

Wzorem ubiegłym lat wydarzenie organizowane na wniosek Konwentu Organizacji Kombatanckich znalazło się w kalendarzu miejskich imprez. Tam jako organizator uroczystości widnieje Urząd Miasta. Tymczasem Mirosław Pobłocki, w reakcji na list „Solidarnych”, odcina się od tego wydarzenia. 

- 12 marca nie są planowane żadne oficjalne uroczystości organizowane przez miasto – komentuje prezydent Tczewa. – Są natomiast planowane uroczystości organizowane przez kombatantów. Kombatanci mają prawo i chcą uczcić zakończenie działań wojennych na terenie miasta Tczewa. Jako prezydent nie mogę ich zmuszać czy przekonywać do innych rozwiązań. 

(KU)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziadek bez Radyja
dziadek bez Radyja 26.02.2014, 18:50
Ci na zdjęciu bawią się w żenujące politykierstwo. Pobawić wnuki, spacerek, wieczrem siusiu, paciorek i spać przy Radyju z antenką skierowaną na Toruń. O takich J. Piłsudsjki mówił - "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę uprawiać".
Emigracja XXIw
Emigracja XXIw 25.02.2014, 17:34
Co to srodowisko zrobiło dla potomnych !!? Bezrobocie,bieda,głodne dzieci,emigracja większa jak za PRL,a oni domagają się czegos co im nienależne - to żenujące ! Wyrażanie się o osobach ktore mają odmiene zdanie w sposob nie mający nic wspolnego z kulturą to ich standar !! Osoby ktore przeżyły oboz koncentracyjny,zesłanie i więzienia ubeckie - dla nich szacun , tego nie mozna powiedziec o tzw. Zawsze solidarnych - z kim solidarni ????
25.02.2014, 11:16
Każdy ma prawo wyrażać swoje stanowisko.Kombatanci chcą obchodów to występują z wnioskiem,Zawsze Solidarni zgłaszają dezaprobatę to zgłaszają, ale czy to jest powód, żeby publicznie wyzywać ludzi? Jak mielibyśmy w Polsce taki Majdan jak na Ukrainie to Ci wszyscy, co tak dzisiaj opluwają te moherowe berety raczej skuliliby potulnie swoje ogonki i siedzieliby cicho.A to dzięki takim właśnie ludziom mamy wolą Polskę, bo to oni właśnie narażali swoje życie i wolność w komunie.I należy się im za to szacunek.Wtedy to większość z was raczej miała zasmarkane nosy i nie miała pojęcia co się dzieje a dzisiaj śmiało i wulgarnie krytykujecie.Wstyd.
25.02.2014, 15:38
komunie? Nie wyolbrzymiajcie tego czego nie było.
25.02.2014, 00:25
hehe jak krytyka przeszkadza...chyba najlepiej na wstępie Kogoś zdyskredytować i "opluć"...bo cóż innego skoro brakuje argumentów
Emigracja XXIw
Emigracja XXIw 24.02.2014, 19:37
Co robiliscie gdy lud pracował dla dobra kraju - Polski ??? Dlaczego tak liczna emigracja młodego pokolenia w czasach stworzonych tzw.drugiej Japonii ?? Ktorzy z was na emereturach lub rentach niemieckich?? Chora wyobraznia pouczania co słuszne ??! To może w kołku rożancowym i tam wam nie uwierzą !!!
gościówa
gościówa 24.02.2014, 20:22
To są ludzie z 18 Batalionu Moherowych Beretów czyli Radia Maryja. Z takimi się nie dyskutuje, gdyż trzeba mieć szacunek dla siebie.
25.02.2014, 15:37
jak batalion ma kilkaset osób to 18 batalionów to są tysiące :))
wyzwolony
wyzwolony 24.02.2014, 18:48
Gdyby nie Armia Czerwona to dziś bylibyśmy parobkami narodu niemieckiego. Ci z nich którzy tu walczyli i ginęli w politykę się nie dawili. Na wczasy też nie przyjechali. Za to, że znaleźliśmy się pod wpływem ZSRR z wszelkimi tego skutkami o czym wiemy i niektórzy tu o tym mówią, to należy zawdzięczać Ameryce i państwom zachodnim!!!!!!!!! Dziś się nimi zachwycamy, ale nikt tu o tym nie mówi. Polacy tego systemu nie chcieli. 12 marca jako rocznicę wyzwolenia spod okupacji niemieckiej trzeba uroczyście obchodzić!!! Ci ludzie na zdjęciu nie reprezentują nikogo. Oni reprezentują własne, chore umysły i ogólną niewiedzę!! Oni chcą zaistnieć. Czym się zajmuje to szemrane towarzystwo?! Oni chyba coś kombinują z nadchodzącymi wyborami do samorządów? Przed wyborami różne robactwo się budzi.
zxcvb
zxcvb 24.02.2014, 18:18
Prawda jest że " wszyscy " wygrali wojne oprócz Polski , która znalazła sie pod okupacja radziecka aż do 1989
katolik
katolik 24.02.2014, 13:30
Ludzie, w co wy się bawicie??!! Szukacie głupszych od siebie, żeby mącić im w jeszcze ciasniejszych głowach!!! Czas rozpocząć prace w ogrodach. Na ryby można iść. Wnuki bawić. Różaniec zmówić, a nie siać ciemnotę i nienawiść!!!!
z tamtych lat
z tamtych lat 24.02.2014, 12:42
Oszołomy!!! Gdyby nie 12 marca 1945 r. to dziś nie bylibyście na tym zdjęciu. Albo wylecielibyście przez kominy niemieckich obozów, albo bylibyście parobkami u niemieckich bauerów i mówili po niemiecku!!! Nie bawcie się w głupawe politykierstwo bo nie macie o tym pojęcia!! Macie parcie na szkło i chcecie zaistnieć. Jesteście żenująco śmieszni!! W co wy się bawicie?! Siusiu, paciorek i spać!!! J.Piłsudski - Wam kury szczać prowadzić a nie politykę uprawiać.
solidarny
solidarny 24.02.2014, 17:30
Odpowiedź na takie wywody masz Przyjacielu w dniu 1 Marca przy Pomniku Ofiar Stalinizmu . Ten system szczęśliwości w produkcji ofiar okazał się sprawniejszy od niemieckiego. Tam wolność to prawo do głodu i pokłony pod czerwoną gwiazdą .
Nas chce uczyć agent ruski który opluwa od słowa pierwszego do tchu ostatniego.
24.02.2014, 17:19
III Rzesza by zbankrutowała z taka agresywną polityką. Przecież od początku dostawali kredyty które trzeba by kiedyś spłacić. Także i tak wewnętrznie Niemcy by upadli.
24.02.2014, 10:38
Ci ludzie tylko sie osmieszaja "bozia" rozumu Im nie dala wystarczy na Nich popatrzyc i wszystko wiadomo
łowca
łowca 25.02.2014, 14:52
Ty za to masz tyle rozumu, że nawet nie wiesz o istnieniu przecinków i kropek.
24.02.2014, 12:07
A ty to z jakiej agentury?
24.02.2014, 16:33
aby zaspokoic Twoja ciekawosc dodam "glupota ludzka nie zna granic" agentura :))
VOX
VOX 24.02.2014, 08:15
Stowarzyszenie "Zawsze Solidarni"nie powinno wypowiadać się na jakikolwiek temat, a to z powodu braku kompetencji do wypowiadania się gdyż nieobecność Przewodniczącego SZS-/jest za granicą/ powoduje nieważność podejmowanych spraw.Statut Stowarzyszenia nie zezwala na upoważnianie kogokolwiek do zastępowania Przewodniczącego.

gokolwiek aby zastępował Praewodn

Pozostałe