Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Wyburzyć czy zostawić? Ważą się losy budynku koszar

  • 3.02.2014, 21:08
  • (BL)
Wyburzyć czy zostawić? Ważą się losy budynku koszar
Wkrótce rozpoczną się prace nad ostatecznym planem zagospodarowania terenu po jednostce wojskowej w Tczewie, a także analiza czy budynek koszar wojskowych należy wyburzyć czy pozostawić. Tymczasem mieszkańcy pytają czy właściwe jest pozbycie się tej pamiątki po Wojsku Polskim.

Budynek koszar to praktycznie ostatnia pozostałość po jednostce wojskowej, która została zdewastowana przez zbieraczy złomu. W momencie powstania, czyli w 1930 r., był jednym z najnowocześniejszych wojskowych budynków szkoleniowych w Polsce. Obecnie obiekt jest w opłakanym stanie i w związku z tym większość koncepcji nadesłanych na konkurs „Nowe Centrum Usługowe w Tczewie” zalecało jego wyburzenie. Jednak część mieszkańców uważa, że budynek warto wyremontować i przystosować do współczesnych standardów. Co na to miasto?

– Na razie nie jesteśmy na etapie tak szczegółowych ustaleń jak wyburzenie lub zachowanie koszar – wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. – Być może któryś z przyszłych inwestorów będzie chciał wykorzystać ten budynek. Pamiętajmy też, że pamiątek po obecności jednostki wojskowej w Tczewie mamy kilka. Jedną z nich jest transporter samobieżny PTS, który znajduje się na pl. Patriotów, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie byłej jednostki.

Więcej opinii na ten temat w Gazecie Tczewskiej, w numerze z 5 lutego.

(BL)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

5.02.2014, 08:28
na budownictwo socjalne/komunalne.
5.02.2014, 08:21
ja nie widzie nic ciekawego w tym budynku to tylko szaleja milosnicy wojska, zeby pozostala wstretna architektura a ja jestem za zburzeniem go !
4.02.2014, 12:25
Szkoda Saperów ;(
gosc
gosc 4.02.2014, 10:42
Nie wiem na co nasz prezydent czekał najpierw biorą coś na swoje barki a później myślą co z tym zrobić wydaje mi się że najpierw trzeba było pomyśleć co tam ma powstać a potem działać a teraz mamy to co mamy i znowu grube pieniądze będą wyrzucone Mądry polak po szkodzie Może by pomyśleć o jakimś szpitalu coraz więcej ludzi choruje
jasio
jasio 4.02.2014, 10:20
celowa polityka doprowadzenia budynku do ruiny... wielokrotnie ostatnio praktykowana
wyborca
wyborca 4.02.2014, 07:49
Oto polska gospodarka. Budynki zostały zdewastowane przez zbieraczy złomu. Jeżeli niektóre budynki pozostaną, to koszty remontu będą wysokie.

Pozostałe