×
Piątek, 28.07.2017, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Zlikwidują autobus "50" do Gdańska?

  • 28.01.2014, 15:40
  • (BL)
Zlikwidują autobus "50" do Gdańska?
Od wielu lat alternatywą wobec coraz rzadszych połączeń kolejowych między Tczewem a Gdańskiem jest popularny autobus „50”. Jednak obecnie strach padł na mieszkańców Tczewa i okolicy, którzy codziennie dojeżdżają do Trójmiasta, ponieważ to dogodne połączenie może przestać istnieć. Czy tczewianie będą zmuszeni podróżować i tak już ciasnymi pociągami?

"50”, a dawniej "Tetka”, to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów tczewian na podróż do Gdańska. Pomysł likwidacji związany jest z przygotowaniem przez marszałka Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Pomorskiego. Okazuje się, że przewoźnikowi, czyli firmie Arriva, grozi odebranie marszałkowskiej dotacji. Czy to będzie skutkowało zamknięciem linii? Istnieje ryzyko, że ucierpią pasażerowie - mogłyby podrożeć ceny biletów, a częstotliwość kursów zmaleć.

Co na to starosta tczewski oraz firma Arriva? Czytaj więcej w najnowszym numerze Gazety Tczewskiej z 29 stycznia.

(BL)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

3.02.2014, 11:44
brak dotacji ?
29.01.2014, 13:05
Co za głupota zlikwidować 50. W tygodniu sporo ludzi dojezdza do pracy, w weekendy na studia. Ciekawe kto za tym stoi, pewnie już ktoś drapie, żeby przejąć tą trasę (jakiś prywatny przewoźnik).
Emigracja XXIw
Emigracja XXIw 29.01.2014, 11:01
Wszystko co polskie jest moje.Wolno mi byc dumnym z tego ,co w Polsce jest wielkie,ale muszę przyjąc i upokorzenie ,ktore spada na narod za to,co jest w nim marne .
Prawda czasu
Prawda czasu 29.01.2014, 10:53
Polska dzisiaj jest tworem oligarchicznym,czyli niewolnikiem uprzywilejowanej grupy beneficjentow przemian 1989r,ktora za kurtyną fasadowej demokracji sprawuje rządy wyłącznie we własnym interesie !!
SKIPPER
SKIPPER 28.01.2014, 21:26
No tak najlepiej zlikwidowac! juz ktos wzioł w łapke bedzie mial z tego zysk wiec ch... pozbawic ludzi transportu bo człowiek sie nieliczy!. Kolej hahaha no na ten temat sie niewypowiem społka w społce społki.Nikt z tym nic nie zrobi co w polsce sie dzieje sami musieli bysmy sie zato zabrac, a wogule to polacy jak potulne baranki łepka nie wychyla na wszystko sie zgodza i tak nasz wszyscy w dupe jada!!!!!
28.01.2014, 21:05
najwygodniejszy i najszybszy transport z Gdańska do Tczewa i z powrotem nie wyobrazam sobie jak będę znowu dojeżdżać pociagiem - jeżdżą rzadko, niepunktualnie, o wiele trusniej jest na stację i ze stacji dotrzeć do pracy i do domy to jest niedopuszczalne!!!!
seph
seph 28.01.2014, 20:26
Do głowy nie przychodzą inne słowa, jak tylko: Co za idiota to wymyślił?
Zrównoważony transport? Owszem, ale jak zwykle podchodzą do tego od d**y strony.
28.01.2014, 17:46
bo raczej na pociąg tylko nieliczni się przesiądą i to z przymusu a nie wyboru.
zxcvb
zxcvb 28.01.2014, 17:43
A może niech skm (ki) zlikwidują na terenie trójmiasta bo trzeba ustalić Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Pomorskiego .... gdzie ja zyje
28.01.2014, 17:17
jak zlikwidują, to prezydent ze starostą do odstrzału!!!!
28.01.2014, 16:23
ale również urzędy wojewódzkie i powiaty. Powinny istnieć tylko urzędy gmin wiejskich bądź miejskich.
ja
ja 28.01.2014, 15:52
Bardzo często jeżdżę 50tką i nie wyobrażam sobie co będzie jak zlikwidują tę linię :-(

Pozostałe