Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Nowa fabryka w wiosce okiennej. Otwarcie Effect Glass w Wędkowach

  • 8.10.2013, 07:00
  • (matis)
Nowa fabryka w wiosce okiennej. Otwarcie Effect Glass w Wędkowach
Effect Glass – zakład produkujący szyby zespolone oficjalnie rozpoczął 4 października br. produkcję w Wędkowach. Specjalnie na potrzeby fabryki zakupiono grunt należący do firmy Dovista oraz w czasie zaledwie dziewięciu miesięcy wybudowano halę T8. Uruchomienie zakładu przyniesie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Wraz z nową halą oddano do użytku trzy nowe linie technologiczne, w tym do produkcji szyb dwukomorowych. W sumie zakład będzie w stanie produkować  około750 tys. m2 szyb zespolonych rocznie.
- Przeniesienie produkcji ze Starogardu Gd. do Wędków było konieczne z uwagi na ograniczone warunki i możliwości poprzedniej siedziby -  mówi Małgorzata Kruk, dyrektor ds. marketingu Effect Glass. – To jednak nie koniec naszych inwestycji. Już w lutym 2014 r. zostanie uruchomiony nowy piec do hartowania szkła. 
Leszek Ciesek, założyciel i właściciel firm Effect Glass S.A. oraz Effector S.A. zauważył, że nowa lokalizacja zakładu Effect Glass w Wędkowach otwiera zupełnie nowe możliwości. Istotne znaczenie ma fakt, że na tym terenie funkcjonuje już prężnie działający duży zakład Dovista, który jako pierwszy zainwestował w gminie Tczew.
- Ostatnia nasza lokalizacja obarczona była szeregiem ograniczeń, które uniemożliwiały dostateczną rozbudowę i rozwój fabryki – mówił podczas otwarcia prezes zarządu Effect Glass,  Leszek Ciesek. – Decyzja o budowie nowego zakładu zapadła w styczniu br. Rozpoczęliśmy inwestycję, chociaż zimowa aura znacznie utrudniała możliwość szybkiej budowy. Niemniej, już w końcu czerwca produkcja w Wędkowach stała się możliwa. W nowym miejscu wkrótce pojawi się również piec do hartowania i nowe konstrukcje zespolone, co jeszcze lepiej zoptymalizuje produkcję.
Podczas uroczystości otwarcia obecny był wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk oraz Henryk Łucki, z-ca wójta gminy Tczew.

(matis)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 12.12.2013, 08:29
Tyrasz jak pies żeby później zabrali Ci całą premię bo wśród tysięcy szyb przepuściłeś jakieś z wadami. Nowi pracownicy na umowę zlecenie przez kilka miesięcy lub umowa zlecenie dawana w nieskończoność gdzie sam zrezygnujesz z pracy bo stwierdzisz że jesteś idiotą żeby na takich warunkach dalej pracować. Obrażanie i poniżanie pracowników przez kadrę kierowniczą to standard. Totalny syf i nerwówka. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecane złote góry. NIE POLECAM, OMIJAĆ FIRMĘ SZEROKIM ŁUKIEM!
13.10.2013, 07:59
San Francysco czy wysypisko !?
8.10.2013, 23:29
a szkło skąd z Chin ?
8.10.2013, 20:31
Wreszcie coś się ruszyło. Szkoda, że w Tczewie nie otwierają nic nowego. Przydałby się zakład np. na 100 nowych stanowisk :)
8.10.2013, 11:13
szklane zagłębie się szykuje

Pozostałe