wtorek, 21 maja 2024 11:09
Reklama
Reklama

Kontenery Wtórpolu na używaną odzież stawiane są bezprawnie...

Na tczewskich osiedlach stoją pojemniki na używaną odzież. Mieszkańcy wrzucają do nich niepotrzebne ubrania, które odbiera wyspecjalizowana firma. Często stawiane są nocą.
Kontenery Wtórpolu na używaną odzież stawiane są bezprawnie...

Masywny pojemnik

- Nigdy nie zastanawiałem się kto i kiedy stawa kontenery - mówi Krystian Pochwalski. - Na naszym osiedlu usytuowane są one w pobliżu śmietnika i nikomu on nie przeszkadza.
- Mieszkam w pobliżu parku  miejskiego - relacjonuje Danuta W. - Włożono wiele wysiłku i pieniędzy w rewitalizację i „upiększanie” tego miejsca, aby w środku miasta tczewianie mieli możliwość bycia bliżej natury. Mniej więcej tydzień temu, od strony ul. Sienkiewicza przy wejściu do parku postawiono masywny pojemnik na używaną odzież. Zastanawiam się, kto wydaje zgodę na oszpecanie takiego miejsca. Na pewno jest osoba pozbawiona jakiegokolwiek wyczucia i obycia. Ten kto wydał zgodę, powinien sobie postawić taki pojemnik na środku własnego pokoju gościnnego. Może wtedy by zrozumiał...

 

Przedmiot kontroli Straży Miejskiej

- Sprawa pojemników stawianych bez pozwolenia będzie w najbliższym czasie
przedmiotem kontroli Straży Miejskiej - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Pojemniki postawione bezprawnie (bez zezwolenia właściciela lub zarządcy terenu) będą usuwane z polecenia prezydenta miasta. Pojemnik w Parku Kopernika - tak jak wszystkie inne stojące na gruntach miejskich - został postawiony bezprawnie.

- Uważam, że pojemniki na używaną odzież to dobry pomysł - dodaje mieszkanka osiedla Bajkowe. – U nas stoi ich kilka, jednak w miejscu w którym nikomu nie przeszkadzają. W sezonie wiosennym, gdy wielu z nas robi porządki nie mamy problemu z pozbyciem się odzieży.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PatrycjaW 03.03.2014 13:44
Żeby sprzedawać naleśniki na ulicy, musiałam załatwić tyle formalności, że głowa boli. Muszę też płacić dzierżawę miastu. A Wtórpol co? Zarabia i nie musi płacić? Widać są równi i równiejsi.

Bartek 02.09.2013 13:01
Wtórpol ma wszystkich gdzieś i za nie nie płaci. Dlatego trzeba wkładać ubrania do pojemników legalnych, z logo Caritas albo czerwonym sercem Fundacji Pomocy Dzieciom Dar. Pojemniki z wielkim kolorowym logo Eco Textil to ściema.

16.07.2013 10:51
sprawa z 4 lipca, a dzisiaj 15 lipca i inny portal tczewski publikuje artykuł na ten temat :)

C 04.07.2013 11:53
szkoda mb chyba na to

04.07.2013 09:13
Z tych rzeczy jest ogromna kasa, bo trafiają ponownie do sprzedaży, a ludzie o tym nie wiedzą, ponadto pojemniki stoją bez pozwolenia.

Roza 04.07.2013 09:08
Aha, straż miejska w tym przypadku od razu nakłada mandat. Za darmo to każdy by chciał

04.07.2013 09:02
Czy rusztowania budowlane będzie można też bezpłatnie stawiać na pasie drogowym?

Pamela 07.07.2013 16:28
Na jezdni obok wejścia do domu całorocznie od 6.30 do 16.00 parkuje auto przyjezdny. Tupeciarz odpowiada, ze może stawiać pojazd gdzie jemu odpowiada. Czy podatek drogowy uprawnia do dowolnego parkowania ?

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama