×
Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Żołnierze z jednostki specjalnej Formoza przypłyną dziś kajakami do Tczewa z okazji rocznicy 11 listopada!

  • 8.11.2018, 07:46
  • (MW)
Żołnierze z jednostki specjalnej Formoza przypłyną dziś kajakami do Tczewa z okazji rocznicy 11 listopada!
Podziel się:
Oceń:
Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Żołnierze Jednostki Wojskowej Formoza we współpracy ze stowarzyszeniem Krs Formoza wyszli z inicjatywą udziału w spływie kajakowym z Krakowa do Gdyni. W Tczewie pojawią 8 listopada br. ok. godz. 15-16.

Inicjatywa dla uczczenia rocznicy skrystalizowała pod postacią spływu kajakowego Wisłą z Krakowa do Bałtyku z zakończeniem w Gdyni. Hasło „Służymy Niepodległej” połączyło zarówno żołnierzy służby czynnej, a także tych, którzy służąc ojczyźnie poświecili swoje zdrowie, tj. poszkodowanym w służbie w kraju oraz poza jego granicami. Wspólnie z żołnierzami Wojsk Specjalnych udział w spływie wezmą również członkowie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Ideą jest podkreślenie dumy z bycia żołnierzem WS, z wartości i wysokiego morale jednostek wojskowych WS oraz nieustającej pamięci o poszkodowanych i weteranach. Udział poszkodowanych wpisuje się w motto komandosów Formozy będące jednocześnie mottem spływu: „Nigdy nie zostawiamy swoich”. 

Start odbył się 20 października w Krakowie, na 75 km kilometrze rzeki, w rejonie Zamku Królewskiego na Wawelu. Zakończenie zaplanowano w Gdyni. Do przepłynięcia jest ok. 900 km.

W Tczewie żołnierze zawitają 8 listopada br. ok. godz. 15/16. Przyjdź i spotkaj się z żołnierzami służb specjalnych i wspólnie z nimi świętuj odzyskanie przez Polskę Niepodległości. 
 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe