×
Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Koniec 16-letniej ery Romana Rezmerowskiego: przyznaję, że przed 4 listopada nie miałem planu "B"

  • 6.11.2018, 08:18 (aktualizacja 06.11.2018 08:46)
  • Karol Uliczny
Koniec 16-letniej ery Romana Rezmerowskiego: przyznaję, że przed 4 listopada nie miałem planu "B"
Podziel się:
Oceń:
Od 2002 r., gdy mieszkańcy dostali możliwość bezpośredniego wyboru wójta, w gminie liczył się tylko jeden kandydat – Roman Rezmerowski. W niedzielę, po ostrej i wyczerpującej kampanii, większość wyborców wybrała jego politycznego przeciwnika – Krzysztofa Augustyniaka z komitetu Uczciwa Gmina Tczew. To koniec pewnej ery i zapowiedź zupełnie nowego rozdania w tczewskim obwarzanku.

Do 21 października wydawało się, że wójt jest nie do pokonania. Ostatnie lata doświadczyły włodarza politycznymi potyczkami w gminie (m.in. z byłym zastępcą oraz radą), zawieruchami z kruszywem oraz oświadczeniami majątkowymi, ale także osobistymi tragediami. Mimo to, jeszcze trzy tygodnie temu niewielu postawiłoby na jego porażkę.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Mieszkańcy dokonali wyboru i trudno z tym dyskutować - mówił w poniedziałkowy, powyborczy poranek Roman Rezmerowski. - Natomiast jaki to wybór, myślę, że wkrótce się przekonają. Nie spodziewałem się kampanii, która przekona ludzi do kandydata bez doświadczenia w zarządzaniu samorządem, ludźmi oraz finansami. Stało się inaczej. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vert
Vert 6.11.2018, 23:03
Zabawne jest to, że mieszkańcy "Czczewa", który wybrali sobie kolejny raz na prezydenta warchoła i buraka mają w ogóle czelność krytykować jakikolwiek wybór innych. :D
Kobieta
Kobieta 9.11.2018, 19:01
Co,mieli wybrać Pisiora?
gal
gal 10.11.2018, 14:18
Każdy inny byłby lepszy.
Cudak
Cudak 6.11.2018, 22:07
Czy Nikodem Dyzma był Nikosiem?

Czy może Nikoś był Nikodemem Dyzmą?

I właściwie skąd on pochodził?

Czy nie z Augustowa?
Anonim Gal.
Anonim Gal. 6.11.2018, 18:57
Bardzo ciekawy dobór zdjęcia. Pojawia się ono od czasu do czasu, gdy mowa o p. Rezmerowskim.
Ujęcie uchwyciło moment w jakiejś dyskusji. Oderwane od kontekstu straszy osoby czytające i zniechęca ludzi do osoby przedstawianej. Popatrzmy np. na czerwone oczy i otwarte usta.
Czy p. Redaktor ponosi jakąś odpowiedzialność cywilną za negatywną prezentację wizerunkową osoby?
No, ale co tam, pomyślmy raczej o dziennikarskim profesjonaliźmie . . .
gal
gal 6.11.2018, 20:40
Jak spoglądam na podobiznę następcy,to jakoś kojarzy mi się wąski wąsik i skośna grzywka.Wypisz wymaluj historia się kłania.
gal
gal 7.11.2018, 10:16
Oczywiście pisze o nowym wyborze.
Gal
Gal 6.11.2018, 18:39
O curwa,ale kirk.Widzę go w wywiadzie TV3 :DDD
xxx
xxx 6.11.2018, 18:27
Buuuhahahahaha.Chyba jedyny przypadek w kraju,że będzie rządził taki prymitywny człowiek.Wydawało się ,że czasy krzykaczy minęły,ale nie w gminie Tczew.
Xxx Gmina
Xxx Gmina 6.11.2018, 15:47
Haha Gmina upadnie,,, taki człowiek jak Krzysztof Augustyniak to jest człowiek na nie odpowiednim stanowisku :)
Abc
Abc 6.11.2018, 17:16
A może ty jesteś odpowiednią osobą żeby objąć to stanowisko?! Dlaczego nie startowałeś w wyborach?! Wiem bo na ciebie nikt by nie głosował bucu!
llkkll
llkkll 6.11.2018, 15:24
Nie wierzę, że wybraliście sobie takiego … na wójta!
gość
gość 6.11.2018, 14:25
Buuuhahaha.Ale sobie wybraliście.Były dwa kroki do przodu,zrobiliście trzy do tyłu.Społeczeństwo warte wyboru.Będzie się z czego pośmiać.
Ada
Ada 6.11.2018, 17:20
Tak bo wielki Roman uleczy gminę!!!!!! Śmiechu warte!!!!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 6.11.2018, 10:32
Tragedia, jak to jest ze ludzie stale narzekają a jak wychodzi do wyboru w których decydujący głos należy do ludzi dzieje się właśnie tak.
ojjjj
ojjjj 6.11.2018, 10:46
Bo to psy Romka spuszczone ze smyczy tak ujadają i głoszą swoje mądrości jaki to on wspaniały a normalnych ludzi chcących wprowadzić zmiany w gminie oczerniają na każdym kroku.
gal
gal 6.11.2018, 18:29
Nikt nie głosi,że jest wspaniały.Gorszego jednak nie mogliście wybrać,bo takiego nie ma.Cyrk za publiczną kasę zapewniony na 5 lat.
odpowiedz
odpowiedz 6.11.2018, 11:05
jakie wgl słownictwo zero jakieś godności dla człowieka tego i tego- dobrze że tak sie już stało przynajmniej sobie odpocznie - zasłużone ; ) a za 5 lat bedziemy sądzić nowego wójta i bedą też lińczować jak starego - normalnie. Wreszcie ktoś normalny wejdzie licze na to.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 6.11.2018, 08:48
Tak. Nowy Wójt bez doświadczenia jest i się kompletnie nie nadaje.
zmiana
zmiana 6.11.2018, 09:19
To już inny kandydat nie może być na to stanowisko?! Tylko Romek ma być wójtem do usranej śmierci?!!! Ciekawe czy on miał jakieś doświadczenie obejmując urząd wójta?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 6.11.2018, 10:27
Może,ale wystarczyło być choć raz na sesji,by się o tym przekonać.
zmiana
zmiana 6.11.2018, 10:40
widać że bardzo ci się nudzi jak masz czas chodzić na sesje, obserwować przewodniczącego i wytykać mu każdy błąd.A Romek to co taki idealny? zero prezencji masakra.
gość
gość 6.11.2018, 08:40
Panie Uliczny to już normalnego zdjecia wójta nie można wystawić???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 6.11.2018, 08:57
Właśnie. Po co dołączyć jakieś ładne jak można dokopać Panu Rezmerowskiemu również fotografią...
ha ha
ha ha 6.11.2018, 09:36
Burak z niego i buc to i zdjęcie ma odpowiednie!
gość
gość 6.11.2018, 18:16
Buraka i buca to teraz będziecie mieć.Pięć lat cyrku większość zafundowała mniejszości.Dobre,trzeba to obserwować.

Pozostałe