×
Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Gmina Tczew z nowym wójtem! Roman Rezmerowski przegrywa wyborczą rywalizację

  • 5.11.2018, 06:59
Gmina Tczew z nowym wójtem! Roman Rezmerowski przegrywa wyborczą rywalizację
Podziel się:
Oceń:
Rządzący przez cztery kolejne kadencje Roman Rezmerowski, przegrywa wyborcze starcie w II turze wyborów samorządowych. Jak podała gminna komisja wyborcza, dotychczasowy wójt gminy Tczew uzyskał wynik o ponad 400 głosów gorszy od przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Augustyniaka i wkrótce zakończy swoją wieloletnią pracę w urzędzie.

Pierwsza tura w gminie Tczew nie dała rozstrzygnięcia, dlatego dwaj kandydaci z największą liczą głosów stanęli do wyborczej dogrywki. 21 października doszło do sporej niespodzianki, gdy po podliczeniu głosów okazało się, że ponad 100 więcej uzyskał obecnie pełniący funkcję przewodniczącego Rady Gminy. W II turze urzędującemu wójtowi nie udało się zniwelować straty, to oznacza, że władze w gminie wkrótce przejmie jego polityczny rywal - Krzysztof Augustyniak. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Krzysztof Augustyniak - 2562 gł.
Roman Rezmerowski - 2145 gł.

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
masakra
masakra 6.11.2018, 09:35
Ludzie co wy się tak uparliście na tego Łuckiego?! Widział ktoś aby obecny wójt się z nim spotykał i spiskował? Może teraz Romek albo jego pieski będą z aparatem jeździć i zdjęcia cykać?!
Zaniepokojony
Zaniepokojony 5.11.2018, 20:59
Sorry, ja nie kupuję tego wilka w owczej skórze, tak jak ponad 2 tyś. innych mieszkańców Gminy. Poniekąd rozumiem chęć zmiany, ale powinna być na lepsze. No pewnie jakiejś części będzie się lepiej żyło. Ja kojarzę tego Pana tylko z pobierania łapówek itp. i uważam, że taka osoba nie powinna zasiąść na fotelu wójta. Ale był to wybór demokratyczny i ludzie dostaną to, co chcieli...
ciekawe
ciekawe 6.11.2018, 09:27
A od ciebie przyjął łapówkę?
Prawda
Prawda 5.11.2018, 16:59
Teraz wojt nowy sie przekona ze latwo ludzia nie dogodzic ale to co obiecane to obiecane czekamy czekamy . Cierliowosci zycze mam nadzieje ze posiada jej duzo. Zobaczymy czy podola. A pewnie z ta klika bedzie gmina chuczec a potem zas bedzie zmiana .pelno nienawisci w tym czlowieku a my potrzebujemy kogos kto bedzie robil a nie mowil. Mam nadzieje ze kowalski za 5 lat bedzie kandydowal ;)
45456
45456 5.11.2018, 14:21
Łucki bedzie teraz wyzej sral niz *** mial..... bedzie sie dzialo...
Znachor
Znachor 5.11.2018, 14:15
Mandaty, czy od razu pałą? Ale będzie wesoło! Za tydzień w UG epidemia grypy!
gość
gość 5.11.2018, 16:25
tak nisko oceniasz innych ludzi ? według siebie samego ?
masakra
masakra 5.11.2018, 10:38
Bedzie jedna wielka tragedia - 5 lat i na kolejne wybory , mam nadzieje że bedą jakieś kompetentne osoby bo ten co wygrał tylko obiecał -czekamy czekamy tak łatwo nie będzie. I czekamy na Pana z Tczewskich Łąk aby już całkowicie poszło wszystko z dymem - pewnie jakieś małe stanowisko się znajdzie wśród tej kliki. Ciekawe czy mogą dobrze spać po takich nagonkach które robili. Ale dobre z tego wszystkiego że się przekonamy przynajmniej na własnej skórze.
ha ha
ha ha 5.11.2018, 16:18
klika to grupa do której Ty należysz a kolektyw to grupa, do której ja należę
Tragedia
Tragedia 5.11.2018, 10:24
Dobranoc Gmino... 5 lat ciemności przed nami...
Wyborca
Wyborca 5.11.2018, 09:41
Gratuluję wyboru ! Dobrze się stało. CO TO ZA DEMOKRACJA Z DOŻYWOTNIM SPRAWOWANIEM FUNKCJI ? góra dwie kadencja i wypad, aby nie potworzyły się kliki , sitwy i towarzystwa wzajemnej adoracji...aby elekt zdawał sobie sprawę, że w stosunkowo krótkim czasie nastąpi zmiana , a następca sprawdzi co zastał w szufladach po poprzedniku...
czatkowianka
czatkowianka 5.11.2018, 08:55
No w końcu zmiana!
Brawo!
To teraz czekamy na spełnienie obietnic wyborczych.
wyborca
wyborca 5.11.2018, 07:32
No to będzie się działo - teraz niech spełnia to co obiecał- czekamy czekamy - zobaczymy H.Ł na jakim stanowisku zasiądzie hahah. No to stawiam po 2 latach Gmina będzie tak zadłużona ze kariera skończy się po 1 kadencji.
gośc
gośc 5.11.2018, 16:24
na początek wykonamy inwentaryzację tego, co pozostawia po sobie Pan Rezmerowski. Protokół zdawczo -odbiorczy będzie w sam raz. Czy ktoś wie jak zadłużona jest Gmina? Ile zbiera podatków a ile ich umarza ? A podanie do publicznej wiadomości wydatków to przecież nie kłopot. No i inwentaryzacja dokumentów z szafy wójta Rezmerowskiego .Czekamy , czekamy.Umiemy czytać i pisać i procedury znamy.
Do roboty
Do roboty 5.11.2018, 20:48
Nowy Wójt niech się bierze do roboty. Jak teraz się będzie przez 5 lat mścił, to pewnie od cholery zrobi dla Gminy... Co za debilne podejście. Wszystkich rozliczać, lińczować i na stosach palić, a Ty będziesz mógł sobie przy tym gruchę w...ć... Co za Janusz...

Pozostałe