Decydująca bramka padła w 60 minucie meczu (ZDJĘCIA,FILM)

W sobotę piłkarze ręczni Sambora Tczew podejmowali drużynę Warmie Energę Olsztyn. Było to ważne spotkanie, gdyż była wielka szansa, aby zdobyć pierwsze punkty w I lidze.
Zwycięstwo w meczu z Warmią Olsztyn było bardzo blisko.

Autor: fot (tt)

Początek spotkania wskazywał, iż szansa na pierwsze punkty jest dosyć realna. Spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte. Żadna drużyna nie potrafiła wypracować przewagi przez całe spotkanie. Pomimo, że Tczewianie po pierwszej połowie prowadzili jedną bramką to równie dobrze mogli to być rywale, gdyż dwie minuty wcześniej wygrywali 11:10, by w końcówce stracić bramki po trafieniach Damiana Nowaka i Michała Chyły. Ostatecznie po pierwszych trzydziestu minutach Sambor prowadził 12:11.

Druga połowa to nadal wyrównany do ostatnich minut mecz. W 58 minucie Damian Nowak doprowadza do remisu 25:25. Niestety niezwykle skuteczny w tym meczu zawodnik Warmii Mateusz Kopyciński w 60 minucie meczu ustala wynik spotkania 26:25.

Sambor Tczew - Warmia Energa Olsztyn 25:26 (12:11)

MKS Sambor Tczew: Łukasz Skowron – Szymon Kurczyński (1), Michał Chyła (4), Łukasz Szala, Łukasz Sieg (8), Krzysztof Waldecker, Michał Jędryszek (1), Michał Orzechowski (4), Kacper Saraczyn (1), Krzysztof Czarnecki (2), Damian Nowak (4), Tomasz Brzoza