piątek, 29 marca 2024 08:38

Pogoń Tczew grała z liderem. Pogoń II gromi 13:0 (ZDJECIA,FILM)

Obie seniorskie drużyny Pogoni Tczewa rozgrywały wczoraj swoje mecze na stadionie przy ul. Elżbiety w Tczewie. II ligowe piłkarki podejmowały najlepszą drużynę w tabeli AP Kotwica, rezerwy zaś zamykającą tabelę III ligi Canicuły Bytów.
Rezerwy Pogoni Tczew rozgromiły Canicułę Bytów 13:0

Autor: fot (tt)

Pierwszej drużynie niestety nie udało się pokonać liderek i tym samym zmniejszyć dystans punktowy. Rywalki strzeliły Tczewiankom dwie bramki, najpierw w 18 minucie Kornelia Bińczyk, dziesięć minut później Kinga Kosakowska. Po dziesięciu kolejkach Pogoń zajmuje szóstą lokatę, jednak pomiędzy pierwszą a siódmą pozycją jest tylko 8 punktów różnicy. Najbliższy mecz Pogoń rozegra 10 listopada w Wałczu, gdzie będzie podejmować przedostatnia drużynę UKS Orzeł 2010.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - AP Kotwica 0:2 (0:2)
0:1 Kornelia Bińczyk 18'
0:2 Kinga Kosakowska 28'

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Anna Węsierska – Łucja Tabor, Agnieszka Rembalska (Adrianna Puckowska), Małgorzata Burczyk (Oliwia Aronowska),Wiktoria Krygier (Marcelina Ziewiec),Joanna Ścisłowska (Anna Wolska), Martyna Tryka, Viktoria Osowska (Sara Podsiadło), Weronika Dziadzio, Laura Krupienko, Karolina Kwiatkowska

Druga drużyna Pogoni podejmowała ostatnią drużynę III ligi Canicułę Bytów. Zwycięstwo 13:0 przyszło tym łatwiej, gdyż pomimo różnicy klas piłkarki z Kaszub grały jeszcze całe spotkanie w dziewięcioosobowym składzie. Sześć bramek strzeliła Sara Podsiadło, trzy Agnieszka Gembalska oraz po jednej Oliwia Aronowska, Zuzanna Poleszak, Kinga Salewska, Anna Wolska.

Pogoń II Tczew - Canicuła Bytów 13:0 (7:0)
1:0 Oliwia Aronowska 5'
2:0 Zuzanna Poleszak 17'
3:0 Sara Podsiadło 25'
4:0 Sara Podsiadło 29'
5:0 Kinga Salewska 31'
6:0 Agnieszka Rembalska 38'
7:0 Sara Podsiadło 39'