Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Wygrana Wisły i awans na trzecie miejsce (ZDJĘCIA, FILM)

• 28.10.2018, 09:15 (aktualizacja 28.10.2018 09:56)
  • (tt)
Wygrana Wisły i awans na trzecie miejsce (ZDJĘCIA, FILM) (tt) Wisła Tczew pokonuje Powiśle 4:1
Podziel się:
Oceń:
Kolejnym rywalem Wisły Tczew były rezerwy Powiśla Dzierzgoń. Zespół zajmował dolne rejony tabeli, więc wydawało się, że trzy punkty są niemal pewne.

Początki spotkania szybko jednak pokazały, że nie ma łatwych spotkań. Pomimo nieznacznej przewagi piłkarzy z Tczewa na drodze do bramki stała albo dobrze zorganizowana defensywa gości neutralizująca ataki już w pobliżu środka boiska albo wyjątkowa w tym spotkaniu niemoc strzelecka. Duża część strzałów albo nie zagrażała bramkarzowi gości albo były niecelne. Najgroźniejszy strzał oddany został z rzutu wolnego a piłka nieznacznie poszybowała nad bramką. Goście za to przeprowadzili trzy groźne akcje, z których jedna zakończyła się sukcesem. W 34 minucie bramkę dla Powiśla strzela znany tczewskim kibicom Michał Dmitrzyk. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla gości.

Ogłoszenie lokalne Tczew

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego wyrównania przez Wisłę. W 48 minucie Karol Opczyński strzela bramkę i mecz rozpoczyna się od nowa. Na kolejną bramkę czekaliśmy szesnaście minut. W 64 minucie gola dającego prowadzenie Tczewianom strzela Karol Ćwikliński. Ostatnie minuty spotkania to gra do końca Wisły, która zdobywa dwie kolejne bramki. Najpierw wprowadzony w drugiej połowie Karol Kowalczyk strzela w 86 minucie trzeciego gola dla Wiślaków, a w doliczonym czasie wynik na 4:1 ustala Patryk Wojciechowski.

Wisła Tczew wykorzystała potknięcie Beniaminka 03 Starogard, który przegrał w Zblewie z Sokołem 4: 2, awansując na trzecie miejsce w drugiej grupie klasy okręgowej.

Wisła Tczew - Powiśle II Dzierzgoń 4:1 (0:1)
0:1 Michał Dmitrzyk 34’
1:1 Karol Opczyński 48'
2:1 Karol Ćwikliński 64'
3:1 Karol Kowalczyk 86'
4:1 Patryk Wojciechowski 90’

Żółte kartki: Daniel Lorkowski, Karol Grądziel, Dawid Kołodziejczyk, Karol Opczyński, Błażej Piepiórka (Wisła Tczew) Michał Dmitrzyk, Tomasz Wiercioch, Radosław Ciarciński (Powiśle II Dzierzgoń)

Wisła Tczew: Szymon Szreder - Patryk Wojciechowski, Maciej Roziński, Dawid Kołodziejczyk, Karol Grądziel, Paweł Herstowski, Łukasz Gajewski, Daniel Lorkowski (Karol Kowalczyk), Karol Ćwikliński (Paweł Bobrzyński), Kamil Nowaczyk (Błażej Piepiórka), Karol Opczyński (Łukasz Miszewski)