×
Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Kontrowersje na sesji Rady Miasta w Tczewie. W czyim kierunku prezydent wykonał gest ścinania głowy?

  • 17.10.2018, 07:38 (aktualizacja 20.10.2018 09:02)
  • Karol Uliczny
Kontrowersje na sesji Rady Miasta w Tczewie. W czyim kierunku prezydent wykonał gest ścinania głowy? Tetka, facebook/Zbigniew Urban
Podziel się:
Oceń:
W nocy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza. Kandydaci na prezydenta oraz radnych mają coraz mniej czasu, by przekonać niezdecydowanych wyborców. Ostatnie dni charakteryzują się zdecydowanym zaostrzeniem działań politycznych przeciwników w mieście. Kandydaci skarżą się na poniszczone materiały wyborcze, a urząd donosi o próbie kupowania wyborczych głosów. Do tego prezydent zapowiada pozew w trybie wyborczym przeciwko Zbigniewowi Urbanowi. Chodzi o kontrowersyjny gest wykonany przez włodarza podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Radny Zbigniew Urban, jednocześnie kandydat na prezydenta Tczewa, wrzucił do sieci fragment nagrania, na którym widać jak odbiera podziękowanie za pracę na rzecz Rady Miasta od przewodniczącego RM. Gdy po chwili podchodzi do prezydenta Mirosław Pobłockiego, ten nie chce wyciągnąć w jego stronę dłoni w geście podziękowania. Gdy radny znika z kadru, włodarz odwraca się i wykonuje ręką gest podcięcia gardła. Film wywołał lawinę komentarzy. Spotkał się też z natychmiastową reakcją prezydenta, który odpowiedział na nagranie swoim filmem z dopiskiem „stop kłamstwom i pomówieniom”.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

-  (Radny – dop. red.) posłużył się paragrafami i opinią prawnika potwierdzając zatem jakoby ten gest był groźbą przeciwko niemu (...) Owszem, taki gest rzeczywiście wykonałem, ale nie miał on żadnego związku z Panem Zbigniewem Urbanem. Gest (...) jest narzędziem nieudanej manipulacji, skierowałem go w stronę moich koleżanek obok kończąc wątek rozmowy z nimi. Były to Pani Katarzyna Mejna i Helena Kullas (są teraz świadkami w tej sprawie).

– W żadnym momencie nie sugerowałem, że ten gest był groźbą przeciwko mnie. Chciałem pokazać ten film mieszkańcom, a później, jako komentarz, zamieściłem opinię prawnika, którą otrzymałem – odpowiada Zbigniew Urban. 

Prezydent zapowiada złożenie pozwu przeciwko Zbigniewowi Urbanowi. Jako dowód pokazał nagranie z monitoringu zamontowanego na sali obrad. Widać na nim, jak prezydent wykonuje gest podcinania gardła w kierunku urzędniczek, chwilę po tym jak te podały radnemu rękę. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stan
Stan 18.10.2018, 22:15
Mirosław Pobłocki już do reszty stracił kontakt z rzeczywistością i tylko coraz bardziej się pogrąża tłumaczeniem że był to gest wykonany w stosunku do PODWŁADNYCH.
Swoją drogą rozmowa której pointą miał być wykonany wykonany gest musiała być arcyciekawa i z uwagi na 3 krzesła odległości miała co najmniej jednego świadka - tego który również nie podał ręki Zbigniewowi Urbanowi. A fakt że gest pojawił się zaraz po tym jak PODWŁADNE Mirosława Pobłockiego podały rękę Zbigniewowi Urbanowi jest z pewnością czystym zbiegiem okoliczności.
Z przymrozeniem oczka
Z przymrozeniem oczka 17.10.2018, 16:16
Urban obawia sie o swoje zycie ( hahahahaha) czego on jeszcze nie wymysli.No to teraz chyba z obstawa zacznie chodzic, moze Jarek mu podpowie kto jest najlepszy
tw23
tw23 17.10.2018, 14:00
Mówią że gdzie dwóch się bije tam.... no właśnie gdzie jest ten trzeci
Nie ma. Ludzie tylko słyszą Pobłocki Urban nie ważne co mówią piszą o nich ale tylko tyle słyszą, czytają widzą ( choć widzieć mogą jeszcze plakaty dwóch kandydatów ). Także chłopaki drugą turę sobie już załatwili.
Śmieszne debaty gdzie z marszu bez większego przygotowania wypadłbym nie najgorzej. Wszyscy zrobią ładniej więcej szybciej, a nikt nie zapyta skąd będą pieniądze na to wszystko. Budżet mamy taki a nie inny skoro gdzieś zwiększymy wydatki, to komuś zabierzemy. A zapomniałem sprowadzimy inwestorów dzięki którym będzie na to wszystko - tylko tak marzą teraz wszyscy w Polsce
Tczewiak
Tczewiak 17.10.2018, 13:31
Pamiętam, że 20 lat temu pracowałem z takim związkowcem co nagminnie łamał regulamin pracy, ale jakiekolwiek zwrócenie uwagi lub nawet gest w tym kierunku kończył się groźbą "tym zajmą się nasi prawnicy". Co chwila miał jakiś opinie prawne, znajomych prawników i sugerował, że należy się go bać. Atmosfera w pracy była taka, że każdego dnia z rana pracownicy wyczekiwali, co ów człowiek wytropi za aferę i co przez najbliższy tydzień/miesiąc będzie się działo. Jeśli podobna atmosfera jest w urzędzie miasta to wcale się nie dziwię, że emocje są takie a nie inne. Pamiętam z praktyki, że nie dało się wówczas konstruktywnie nic załatwić. Jedynie eliminacja ówczesnego związkowca z pracy pozwoliła uzdrowić atmosferę, a i tak nie było to łatwe, gdyż była nasyłana prasa, telewizja oraz różne prominentne wówczas osoby. Widzę niestety tu pewne podobieństwo.
mia
mia 17.10.2018, 12:16
Urbanowi już się doszczętnie we łbie poprzestawiało. Nie wiem kto mu jeszcze podaje rękę
Rumcajs
Rumcajs 17.10.2018, 12:34
Co ma tu podawanie ręki do takich gestów nie chciał nie podał ale po co takie gesty?
Edmund
Edmund 17.10.2018, 11:03
Don Pablo chyba pokazał ten gest w strone jakiegoś cyngla jak Urban się odwrócił i dał mu jednoznacznie do zrozumienia co ma z Urbanem zrobić. Jak bym Ojca chrzestnego oglądał i to wszystko w Tczewie. Takich gestów osoba publiczna nie powinna używać są jednoznaczne czy to w kierunku Urbana czy osób mu podwładnych które ręke Urbanowi podały.
q
q 17.10.2018, 10:44
Tutaj macie jak to było z innej kamery i z opisem całej sprawy. Nie dajcie się manipulować: https://www.youtube.com/watch?v=CtYrbYGQpC4
Maciuś
Maciuś 17.10.2018, 15:58
W tej kamerze tez wykonal gest podcięcia gardła wiec o co ci chodzi? Nie wazne do kogo wazne ze JEST
z przymrozeniem oczka
z przymrozeniem oczka 17.10.2018, 16:36
Macius , chyba jezt wazne do kogo bo Urban twierdzi zeto bylo do niego a nie bylo, Rowniez Poblocki pokazal ten gest i te panie sie smialy, Poblocki tez mial usmiech na twarzy, po prostu sobie koledzy z pracy zartowali a Urban zrobil z tego zamach na jego zycie .
kajtek
kajtek 17.10.2018, 09:01
Pan Prezydent miał prawo do tego gestu i słusznie nie podał mu ręki. Są osoby które powinny być sekowane wszędzie.
wyborca2018
wyborca2018 17.10.2018, 12:41
NIE jestem po niczyjej stronie ",ale taki gest reki pod broda to gest ,ze wszystkiego mam dosc ,zygam ¨¨tak kiedys dawno temu gesty tego typu wykonywali przodkowie co nie mieli innej mozliwosci swojej wypowiedzi.Uwazam,ze to nic nie znaczy w kontekscie konfliktu obu PANOW;
Janko Walski
Janko Walski 17.10.2018, 10:06
Co ty pier..sz kajtek. Czytać nie potrafisz? Prezydent nie podał ręki Urbanowi ale gest wykonał-jak sam twierdzi- nie w stronę Urbana tylko w stronę swoich "koleżanek" a jednocześnie podwładnych. Sekowanie podwładnych w pracy podlega pod odpowiednie paragrafy. W sądzie pewnie te panie jako świadkowie zeznają, że ten gest im się bardzo podobał ponieważ jak zeznają inaczej, to w przypadku pozostania prezydenta na stanowisku, groźba zostanie zrealizowana i stracą pracę. Jesteś jeszcze bardzo głupiutki jak nie widzisz zależności.
Leon
Leon 17.10.2018, 08:21
Jeśli zrobił to w kierunku urbana to mam to w d.... Dla mnie mogą się pozabijać. Ale jeśli zrbił to w kierunku swoich podwładnych do tego kobiet, które podały rękę innemu człowiekowi, to osiągnął dno. powinien wylecieć z urzędu na zbity p....
GGG
GGG 17.10.2018, 08:14
Don Korleone się broni.

Pozostałe