wtorek, 19 marca 2024 08:37

Szczypornistki MTS Kwidzyn pokonały Sambor Tczew

Szczypornistki MTS Kwidzyn rozgromiły Sambor Tczew wygrywając 34:18. Tczewianki w tym meczu nie zdołały poważnie zagrozić kwidzyniankom, które prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty tego spotkania. Najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania była Karolina Wicik, która rzuciła Samborowi aż 9 bramek.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Już od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga podopiecznych trenera Roberta Majdzińskiego. Po trafieniach Mileny Kaczmarek i Karoliny Wicik kwidzynianki prowadziły 3:0.

Gospodynie rozpoczęły od stanu 5:1

Pierwszą bramkę dla gości zdobyła Sylwia Neitsch trafiając jednak dopiero w 5 minucie meczu. Kwidzynianki grały jednak swoją piłkę konsekwentnie powiększając swoją przewagę nad rywalkami. Po dwóch bramkach Karoliny Wicik gospodynie prowadziły już 5:1. W 8 minucie piłkarki z Tczewa zdobyły drugą bramkę po skutecznym rzucie karnym wykonanym przez Patrycję Orzłowską. Odpowiedź kwidzynianek jednak mogła skutecznie zniechęcić rywalki do dalszej walki. Zawodniczki MTS zdobyły bowiem 6 bramek przy zaledwie jednym trafieniu tczewianek i po 13 minutach prowadziły aż 11:3!

MTS powiększył przewagę do 13 bramek

Dopiero wówczas zawodniczki Sambora częściej dochodziły do pozycji strzeleckich. Po serii trzech trafień z rzędu piłkarki z Tczewa zmniejszyły straty do 5 bramek - 11:6. Gospodynie ponownie jednak odskoczyły rywalkom rzucając 4 bramki przy jednym trafieniu Sambora. Po 21 minucie MTS prowadził więc we własnej hali aż 15:7. W końcówce gościom udało się jednak nieco zmniejszyć rozmiary strat i po pierwszej połowie MTS prowadził z Samborem 18:11.

Po przerwie kwidzynianki udowodniły swoją wyższość na boisku rzucając 6 bramek z rzędu. Po 35 minutach MTS prowadził zatem aż 24:11. Dopiero wówczas tczewianki trafiły po raz pierwszy po skutecznym rzucie Aleksandry Puckowskiej.

Dominacja MTS na parkiecie

W 42 minucie po kolejnym skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Patrycję Orzłowska tczewianki zmniejszyły rozmiar strat do 11 bramek - 26:15. W odpowiedzi kolejno trafiły jednank: Karolina Wicik, Dominika Borowska i Milena Kaczmarek i na 12 minut przed końcem meczu gospodynie prowadziły aż 29:15.

W końcówce podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego powiększyły swoją przewagę. W efekcie na 3 minuty przed końcem bramka Wiktorii Niziałek dała gospodyniom dwukrotną przewagę - 32:16. Chwilę później do siatki rywalek trafiły również Wiktoria Niziałek i Paulina Kucharska i gospodynie prowadziły z Samborem aż 34:17. Tuż przed przerwą wynik zmniejszyła jednak Julia Duszyńska, choć zwycięstwo Kwidzyna w tym spotkaniu pozostawało poza wszelką dyskusją.

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 34:18 (18:11)

MTS: Markava, Bielak - Wicik 9, Guziewicz 1, Pękala 4, Stala, Wąsik 3, Burnowska, Kossakowska, Borkowska, Kucharska 3, Gaura 2, Kaczmarek 6, Kupc 3, Niziałek 2, Borowska 1.
Sambor: Skonieczna, Zwolak - Orzłowska 7, Duszyńska 3, Borkenhagen, Puckowska 2, Siekańska 1, Neitsch 2, Rędzińska 1, Solińska, Juć 1, Trawczyńska, Hawryszko 1.

Wyniki 4 kolejki: Jutrzenka - Dwójka 30:19 (16:10), Sparta - MKS Karczew 25:15 (13:6), Drwęca Novar - ChKS PŁ 20:15 (10:6), PR URBIS - SMS ZPRP I 22:25 (15:12), KS AP - SMS ZPRP II 33:32 (17:14), MTS - Sambor 34:18 (18:11).