Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Tczewska afera ze sprzedażą działek przy Rokickiej - prokuratorskie śledztwo wchodzi w decydującą fazę

  • 11.10.2018, 07:52 (aktualizacja 11.10.2018 08:07)
  • Karol Uliczny
Tczewska afera ze sprzedażą działek przy Rokickiej - prokuratorskie śledztwo wchodzi w decydującą fazę
Podziel się:
Oceń:
Od ponad roku malborscy śledczy prześwietlają kontrowersyjną transakcję bezprzetargowej sprzedaży działek przy ul. Rokickiej w Tczewie. Z naszych ustaleń wynika, że śledztwo w tej sprawie jest na końcowym etapie i prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni prokuratura podejmie decyzję w sprawie jego umorzenia bądź stawiania zarzutów.

Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że śledczy zakończyli przesłuchiwanie świadków oraz kompletowanie zabezpieczonej dokumentacji. Obecnie trwa oczekiwanie na opinię biegłego z zakresu wyceny nieruchomości. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Został powołany biegły, którego zadaniem jest określenie wartości wskazanych przez nas działek, które są kluczowe dla tej sprawy – mówi Maciej Więckowski, szef Prokuratury Rejonowej w Malborku. – Ponieważ opinia nie była kompletna, wystąpiliśmy o jej uzupełnienie, na co biegły dostał 30 dni. Myślę, że po uzyskaniu tych informacji będziemy decydować w jakim kierunku zakończyć to śledztwo.   

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy bezprzetargowej sprzedaży nieruchomości (budynku oraz działek) spółce Trans Polonia, przez Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (należące do miasta), do której doszło w 2014 r. O sprawie zrobiło się głośno dopiero 3 lata później, gdy w marcu 2017 r. Rada Miasta w Tczewie podjęła uchwałę o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ul. Rokickiej, która zmieniła ich charakter z przemysłowych na budowlane, włącznie z budownictwem wielorodzinnym. Jak się okazało, wniosek w tej sprawie złożył sam urząd i to na długo przed kontrowersyjną, bezprzetargową transakcją. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe