Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Tyle zostało z cielaka po rzekomym ataku wilków w Śliwinach. Rolnik nie dostanie odszkodowania?

  • 10.10.2018, 08:01
  • red.
Tyle zostało z cielaka po rzekomym ataku wilków w Śliwinach. Rolnik nie dostanie odszkodowania?
Podziel się:
Oceń:
Rolnik ze Śliwin, twierdzi, że wilki zagryzły pozostawionego na polu cielaka. Do zdarzenia miało dojść ok. 26 września br.. Mężczyzna znalazł w polu dużą część nogi oraz dwa kopyta - teraz domaga się odszkodowania. Tymczasem Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska odpowiada, że znalezione fragmenty nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić, że cielak zginął wskutek ataku wilka. Byłby to pierwszy od kilku lat podobny przypadek odnotowany przez RDOŚ na terenie powiatu.

Rolnik ze Śliwin w gm. Tczew wycenia swoje straty na ok. 1,5 tys. zł. Jest przekonany, że zwierze zginęło na skutek ataku wilków. 

Znalazł jedynie kopyta

Do zdarzenia miało dojść przed 26 września br. 

- Cielak wypasał się na polu razem z matką. Miał nie więcej jak trzy tygodnie. Zacząłem go szukać, ale myślałem, że gdzieś się położył i to zbagatelizowałem – mówi mężczyzna. – W końcu zorientowałem się, że coś się stało. Gdy zadzwoniłem do RDOŚ powiedzieli, że odszkodowanie będzie przysługiwać jeśli znajdę jakieś szczątki. W piątek, 26 września, w godzinach popołudniowych znalazłem kopyta. Nic więcej, nawet czaszki. Jestem pewny, że były to wilki. Nie mamy sygnałów o tym, by po okolicy grasowały dzikie psy. Kto inny miałby to zrobić?

Na miejsce przyjechał przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, którzy przeprowadził oględziny. Rolnik miał usłyszeć, że będzie mieć problem z uzyskaniem odszkodowania, ponieważ pastwisko było ogrodzone jedynie pastuchem.  

- Jaki byłby sens ogradzania całego pola? Jak wilk będzie głodny, to zrobi podkop i zaatakuje to, na co będzie mieć ochotę – twierdzi rolnik. (...)

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe