Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Radni zmienili zdanie... Tym razem zagłosowali za programem Mieszkanie Plus

  • 8.10.2018, 06:29
  • (MW)
Radni zmienili zdanie... Tym razem zagłosowali za programem Mieszkanie Plus
Podziel się:
Oceń:
Jeszcze miesiąc temu większa część gniewskich radnych była przeciwna przystąpieniu do programu Mieszkanie Plus. Po lawinie niepochlebnych komentarzy oraz prośbie Banku Gospodarstwa Krajowego, zmienili zdanie.

Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie wrócono do sprawy, która podzieliła mieszkańców oraz radnych. Po decyzji o nieprzystępowaniu gminy do Mieszkania Plus zareagował sam BGK, wysyłając maila do wiceburmistrza Tomasza Sikory z  prośbą, by od programu nie odstępować, ponieważ Gniew jest na pierwszym miejscu po Głogowie do jego realizacji.

Konkurs na partnera finansowego jeszcze w tym roku?

Jak powiedziała podczas sesji Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, burmistrz gminy: „przysłano nam również dokumenty, które podjął Głogów tzn. zarządzenie Prezydenta Miasta Głogowa w sprawie wyłonienia partnera finansowego”. I dodała.

- Wygląda to tak, że gmina powinna ogłosić konkurs na partnera finansowego. Raczej na 100 proc. będzie nim BGK. Warunki są takie, że do spółki celowej, powołanej wyłącznie do budowy mieszkań, gmina wnosi aportem teren. Natomiast finansowanie następuje właśnie przez partnera finansowego, czyli BGK. Właściwie, gminę po wniesieniu aportu nic więcej nie interesuje. Cały proces finansowania prowadzi właśnie ten wyłoniony w konkursie partner spółki celowej. Gmina ma tylko udziały stosownie do wartości wniesionego gruntu, jak to określają, jest „partnerem mniejszościowym”. Spłata finansowania następuje przez 30 lat od dnia zakończenia inwestycji. Formuła odbywałaby się na zasadzie „Zaprojektuj, wybuduj”. Wydaje się to dość interesujące. (...)


 

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe