×
Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Wracamy do sprawy wypadku na "kanonce". "Nie chciałam tego nagłaśniać, ale dobrze, że ktoś to zrobił"

  • 5.10.2018, 07:31
  • Karol Uliczny
Wracamy do sprawy wypadku na "kanonce". "Nie chciałam tego nagłaśniać, ale dobrze, że ktoś to zrobił"
Podziel się:
Oceń:
Wracamy do sprawy wypadku, który 19 września br. wydarzył się na tczewskiej „kanonce”. Do redakcji GT zgłosiła się mieszkanka, która przebiła stopę zardzewiałą śrubą na podeście tyrolki. Jak się okazuje, jej wersja zdarzeń jest zgoła odmienna od relacji dyrektora Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

O sprawie poinformował nas świadek zdarzenia, według którego stan urządzeń do zabaw na „kanonce” w momencie wypadku pozostawiał wiele do życzenia. Jego słowa skonfrontowaliśmy z wersją dyrektora TCSiR-u, który zapewnił, że do incydentu nie doszłoby, gdyby z urządzenia korzystało dziecko, a nie osoba dorosła. 

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew

Poczułam ból, zaczęłam krzyczeć

Według Andrzeja Błaszkowskiego, jedna z desek podestu oderwała się pod wpływem ciężaru, następnie kobieta raniła się w nogę wystającą główką gwoździa. Szef TCSiR-u wyjaśnił ponadto, że urządzenie miało ważmy przegląd, a jego stan wskazywał na działanie wandali. Tymczasem co innego twierdzi sama poszkodowana, która skontaktowała się z redakcją po przeczytaniu artykułu z ub. tygodnia. 

- Pracuję w przedszkolu specjalnym i tego dnia byłam z dziećmi na placu zabaw - mówi poszkodowana. - Stojąc na dole, wsadzałam dzieci na tę tyrolkę, ponieważ one nie wskoczą same do góry. Nie wchodziłam na górę, bo nie było takiej potrzeby. Przy ostatnim przejeździe dziecka, niechcąco kopnęłam ostatnią, spróchniałą deskę, która była tuż przy ziemi. Na nieszczęście ona się nie tylko oderwała, ale i odwróciła. Straciłam równowagę i drugą nogą stanęłam na wystającą, długą śrubę. Poczułam ogromny ból i zaczęłam krzyczeć. 

Do dziś na zwolnieniu

Świadek zdarzenia natychmiast zadzwonił po karetkę. Kobieta nie skorzystała z transportu, ponieważ przyjechał po nią mąż, który zawiózł ją do szpitala. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zzz
Zzz 6.10.2018, 09:13
Od dawna sprzęt jest poniszczony
Obserwator
Obserwator 5.10.2018, 12:31
Stara krowa i wchodzi na zabawki dla dzieci. Niech zapłaci za dokonane zniszczenia.
obserwator 1
obserwator 1 5.10.2018, 22:22
a czytanie ze zrozumieniem leży

Pozostałe