×
Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Wicemarszałek przyjechał na sesję. Takiego gradu pytań ze strony radnych się nie spodziewał

  • 28.09.2018, 07:13
  • (MW)
Wicemarszałek przyjechał na sesję. Takiego gradu pytań ze strony radnych się nie spodziewał (MW)
Podziel się:
Oceń:
Na 50. Sesji Rady Miejskiej w Gniewie pojawił się gość specjalny, na którego czekali wszyscy radni - Krzysztof Trawicki. Wicemarszałek województwa pomorskiego wysłuchał radnych, którzy zarzucili go gradem pytań.

W swoim przemówieniu Krzysztof Trawicki odniósł się do sposobów pozyskiwania środków przez gminy, uchylając przy okazji nieco politycznej „kuchni”.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Zawsze to powtarzam, że napisać to jedno, a lobbować to drugie. I teraz pojawia się pytanie: jak to zrobić, by być na wierzchu wśród stosu różnych projektów? Jak wiadomo, środków nigdy nie wystarcza dla wszystkich.

Wicemarszałek podkreślił rolę członka zarządu powiatu Adama Klimczaka, którego wielokrotnie gościł u siebie w biurze, gdy ten zabiegał o sprawy powiatu. Wymienił też prowadzone na terenie gm. Gniew inwestycje, przytaczając rewitalizację, drogę do Kursztyna – I etap czy chodnik przy ul. Franciszka Czarnowskiego w kierunku Gniewskich Młynów. Pochwalił też powiat tczewski za przywrócenie szkolnictwa zawodowego oraz Festiwal Gospel, który jest rozpoznawany w całym kraju. Dodał, że mamy być z czego dumni.

„My oczekujemy konkretów”

Pytania z sali padały jedno po drugim. Piotr Mroziński chciał wiedzieć co z przyznanymi środkami na rewitalizację oraz rosnącymi cenami przetargów, które obecnie są dwukrotnie wyższe niż w czasie, gdy środki te przyznawano. Pytał też o przyszłość dróg wojewódzkich położonych na terenie gminy Gniew oraz chodnik w Gniewskich Młynach.

Z kolei Andrzej Solecki dopytywał o sprawę gruntów w Widlicach oraz podmywania ich przez Wisłę oraz ścieżkę rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej z Gniewu do Morzeszczyna. Damian Szmyt, przypomniał sprawę drogi wojewódzkiej nr 232 na odcinku Cierzpice i Kursztyn oraz pilną potrzebę jej naprawy. (...)

(MW)

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jarek z gniewa
jarek z gniewa 18.10.2018, 17:33
Wasilewski to zwykły ksrierowicz, co sie chce dostać do żłobu. Całkowicie niewarygodny.
typowy janusz
typowy janusz 18.10.2018, 20:15
A jak wygląda niezwykły?
Marcik Janiak
Marcik Janiak 2.10.2018, 11:24
Proszę bardzo:
http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/gniew-chodnik-na-ul-gniewskie-mlyny-trafi-do-szuflady,3933352,art,t,id,tm.html
Rodak
Rodak 2.10.2018, 08:54
Dajcie ludziom sami wybrac burmistrza . Po co komuś" kiełbasa przedwyborcza "i spotkania przy kawie. Wiadomo że każdy siebie będzie promował .(jeden na drugiego gada)Od tego jest debata na zamku by każdemu kandydatowi zadać pytania . Kamiński i Czarnecki wszastko na spokojnie. Jesli chce ulotkę kandydatów to wezmę a nie od drzwi do drzwi a po wyborach tylko w gazecie lub necie go zobaczymy . Prezydent Polski też nie jeździ po obywatelach . Wczoraj ulotkę otrzymałem na ulicy heheh
obserwatorka
obserwatorka 1.10.2018, 20:04
Oj koryto pachnie nie tylko w Gniewie, starzy wyżeracze trzymają się jak rzep psiego ogona bo tak pachnie koryto a jeszcze lepiej kasa, kasa. A ludzie i ich problemy to pikuś przed wyborami się liczy obiecanka cacanka a głupiemu radość. Po wyborach wybrańcy będą się cieszyć a obywatele będą czekać do następnych wyborów.
Kursztyn
Kursztyn 1.10.2018, 13:13
A kto walczył o droge w Kursztynie ? Bo każdy mówi co innego. Jaka jest prawda ?kto odpowie ? Klimczak ?Wasielewski ? A może ja ?
Gniewskie Młyny
Gniewskie Młyny 29.09.2018, 10:25
Klimczak i chodnik przy ul. Franciszka Czarnowskiego?!? Podczas całej swojej działalności w powiecie skupiał się na budowaniu własnej kariery, a budowę chodnika do Gniewskich Młynów miał w ... "głębokim poważaniu".
Meggi
Meggi 29.09.2018, 08:25
Jest pięcioro kandytatow na burmistrza i tylko jeden podpisuje sie pod nie swoje dzieła.Pan Wasielewski jako jeden był radnym i wiadomo co za tym idzie (jego działania ). Nastepni maja duże plany ale nie przypisują sobie czegoś co nie zrobili (wielki szacun).
Marcin Janiak
Marcin Janiak 2.10.2018, 11:17
Większej bzdury długo nie czytałem.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 29.09.2018, 08:14
Czyli Klimczak kłamie !!!jak mozna takie bzdury pisać . Każdy wie czyje sa zasługi . I to ma byc kandydat na burmistrza ktory wszsytko sobie przypisuje ? Moze walkę o nową szkole Sp 1 tez to jego zasługa ? Są gazety i wiadmosci w internecie . Ludzie poczytajcie sobie stare artykuły w nich wszystko jest. Kto ma internet niech sprawdzi prawdziwe wiadomosci .
wybory
wybory 28.09.2018, 18:59
Wielokrotnie - to ile razy. A co konkretne Klimczak załatwił? Masło maślane i tyle. To kto chodnik do "Młynów" "załatwił"? Klimczak czy Wasielewski. Poradzimy bez takich co nic nie mogą. Dużo gadać, a mało działać to norma. Klimczak sukcesu żadnego nie osiągnął, do zarządu wszedł poprzez szemrane układy. Dajcie spokój.
Życzliwy
Życzliwy 2.10.2018, 11:31
http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/gniew-chodnik-na-ul-gniewskie-mlyny-trafi-do-szuflady,3933352,art,t,id,tm.html

Pozostałe