Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Coraz mniej śmietników w Tczewie? "Zamieniliśmy stare betonowe śmietniki na plastikowe i metalowe"

  • 21.09.2018, 08:05
  • (MW)
Coraz mniej śmietników w Tczewie? "Zamieniliśmy stare betonowe śmietniki na plastikowe i metalowe" (MW)
Podziel się:
Oceń:
Temat braku koszy na śmieci przewijał się w lokalnych mediach wielokrotnie. Mieszkańcy regularnie żalą się, że jest ich za mało albo, że są za rzadko opróżniane. Wystarczy niewielki podmuch wiatru, by śmieci z nich wyfruwały i zanieczyszczały okolicę.

Według naszego Czytelnika, liczba plastikowych lub betonowych pojemników zmniejszyła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak mówi, jest to uciążliwe dla właścicieli psów, którzy sprzątają nieczystości po pupilach. Pamiętajmy, że za niesprzątanie po psie grozi mandat. Mężczyzna przyznaje, że zdarza mu się czasem wrzucić nieczystości do prywatnego kosza, jednak rzadko, bo właściciele sobie tego nie życzą. 

- Trudno im się dziwić, bo to oni płacą za wywóz. Z drugiej strony, skoro miasto nie zapewniło śmietników w wystarczającej liczbie, lepiej wrzucić do czyjegoś, niż miałoby to pozostać na chodniku czy trawniku. Na ul. Wojska Polskiego, gen. Bema czy na os. Czyżykowo pojemniki są, ale głównie na przystankach. Dlatego nie ma co się dziwić, że miasto wygląda, tak jak wygląda. 

Na zarzuty odpowiada Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. 

- To nieprawda, że jest mniej śmietników. Może się tak wydawać, ponieważ zamieniliśmy stare betonowe śmietniki na plastikowe, pomarańczowe lub czarne, metalowe. (...)

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe