czwartek, 28 marca 2024 10:18

(ZDJĘCIA, FILM) Wisła Tczew w następnej rundzie Pucharu Polski

W środę 19 września na stadionie przy ul. Elżbiety w drugiej rundzie regionalnego Pucharu Polski zmierzyły się Wisła Tczew oraz Keramzyt Szprudowo.
Wisła Tczew pokonał Keramzyt Szprudowo 3:2

Autor: fot (tt)

W pierwszej połowie jedynego gola zdobył Kamil Nowaczyk, dający Wiśle prowadzenie 1:0 po pierwszych 45 minutach. W drugiej połowie obie drużyny przeprowadziły wiele akcji. W 56 minucie po główce Karola Kowalczyka, na polu bramkowym zrobiło się zamieszanie, które wykorzystał Marcin Czarnecki podwyższając wynik na 2:0. Dwie minuty później prostopadłe podanie otrzymał Maciej Roziński i pomimo asysty obrońca i wybiegającego bramkarza strzelił do pustej bramki.

Wydawałoby się, że Wisła z nawiązką zrewanżuje się za niedawną porażkę w meczu ligowym, jednak w 64 minucie Keramzyt zdobywa bramkę kontaktową. Nerwowo zrobiło się w 70 minucie, gdyż sędzia wskazał na 11 metr na polu karnym Wisły. Drugiego gola dla gości strzelił Patryk Orzechowski i Kermazyt tracił już tylko jedną bramkę. Wynik jednak nie uległ już zmianie i w następnej rundzie Pucharu Polski zagra Wisła Tczew.

Wisła Tczew - Keramzyt Szprudowo 3:2 (1:0)
1:0 Kamil Nowaczyk (25.)
2:0 Marcin Czarnecki (56.)
3:0 Maciej Rozinski (58.)
3:1 Sebastian Ogórek (64.)
3:2 Patryk Orzechowski (70. karny)

Wisła Tczew: Węsierski (Bielewicz) – Kamiński (Piepiórka ), Plewniak, Rozinski, Grądziel – Kołodziejczyk (Bobrzyński), Nowaczyk, Lorkowski (Olszewski), Ćwikliński – Czarnecki, Kowalczyk

W pozostałych meczach naszego regionu odnotowano wyniki: Orzeł Subkowy - Beniaminek O3 Starogard Gd. 4:0,  KP Starogard Gdański - Wierzyca Decka Pelplin 1:2