czwartek, 28 marca 2024 15:35

(ZDJĘCIA,FILM) Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew zmierzył się z WAP Włocławek.

W sobotę o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. Elżbiety piłkarki Pogoni rozegrały mecz 3 kolejki II ligi kobiet. Rywalkami tczewianek była drużyna z Włocławka, która w pierwszych dwóch meczach miała komplet punktów oraz mogła poszczycić się czystym kontem bramkowym.
Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew zmierzył się z WAP Włocławek.

Autor: (tt)

Obie drużyny w poprzednim sezonie wygrały swoją grupę w regionalnych III ligach. Debiut w tej klasie rozgrywek był widoczny u obu drużyn na początku spotkania, które nie mogły przeprowadzić składnych akcji. Po kilkunastu minutach drużyna z Włocławka zaczęła przeważać na boisku, zatrzymując piłkarki Pogoni na 30 metrze i konstruując składne akcje, często zakończone pod bramką tczewianek. W 28 minucie WAP obejmuje prowadzenie po bramce Aleksandry Pabian, a w 36 minucie zamieszanie na polu bramkowym wykorzystuje Oliwia Frontczak i podwyższa na 2:0. Drużyna z Włocławka była w tym meczu lepszą drużyną. Mocny pressing, szybkość i dokładność zdecydowały o sukcesie w pierwszej połowie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkowym prowadzeniem, na strzał z koło 16 metrów zdecydowała się Oliwia Frontczak i pięknym strzałem w prawy dolny róg pokonała bramkarkę Pogoni.

W drugiej połowie wynik się nie zmienił i WAP Włocławek pokonuje Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew 3:0. Po trzech kolejkach drużyna z Tczewa ma 6 punktów i zajmuję czwarte miejsce. Kolejny mecz tczewianki rozgrzeją 23 września grając na wyjeździe z UKS Victoria SP 2 Sianów.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - WAP Włocławek 0:3 (0:3)
0:1 Aleksandra Pabian 28’
0:2 Oliwia Frontczak 36’
0:3 Oliwia Frontczak 44’

Żółte kartki: Łucja Tabor

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Anna Węgierska - Agnieszka Gembalska, Łucja Tabor (Adrianna Puckowska), Katarzyna Choińska (Natalia Niemaszyk), Paulina Talenta (Wiktoria Krygier), Joanna Ścisłowska (Małgorzata Burczyk), Martyna Krygier, Karolina Kwiatkowska, Oliwia Aronowska (Weronika Łobocka), Sara Podsiadło, Viktoria Osowska