Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Mieszkańcy mają dosyć nieznośnego fetoru znad ZUOS-u. "Nie można otworzyć okna, wyjść na balkon"

  • 13.09.2018, 07:35
  • (MW)
Mieszkańcy mają dosyć nieznośnego fetoru znad ZUOS-u. "Nie można otworzyć okna, wyjść na balkon"
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy os. Bajkowego mają dosyć nieprzyjemnych zapachów dolatujących znad Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Odór szczególnie dał się we znaki w piątek, 7 września. Urząd Miasta sprawy nie komentuje, z kolei ZUOS przeprasza i zapewnia, że najpóźniej do maja przyszłego roku problem zostanie rozwiązany – raz na zawsze.

Idzie jesień, a wraz z nią mocniejsze wiatry i coraz liczniejsze skargi na nieprzyjemne zapachy nad os. Bajkowym w Tczewie. Mieszkańcy żalą się, że nie mogą normalnie funkcjonować – otworzyć okna na noc, wyjść na balkon z kawą, czy z dzieckiem na spacer. Tego rodzaju interwencje powtarzają się od kilku lat.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Słońce, deszcz, a potem smród

Fetor, jaki miał roznosić się po osiedlu, był szczególnie uciążliwy w miniony piątek, ok. godz. 17. Do redakcji „tczewskiej” zadzwonił zdenerwowany mieszkaniec, który skarżył się na smród dolatujący od strony Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych. 

- Proszę przyjechać na os. Bajkowe i powąchać jak strasznie śmierdzi. Nie możemy wytrzymać. Znowu pewnie ten zakład coś wypuścił w powietrze. Jak długo mamy to tolerować. Ile można to wąchać - grzmiał tczewianin. Podobne sygnały nie są to odosobnione. Mieszkańcy są już zmęczeni cyklicznie powracających, intensywnym zapachem. 

- Owszem zapach jest uciążliwy i często nie możemy otworzyć okna. Gdy już zaczyna się robić taka pogoda, tzn. jesienna, mamy z nim kłopot – przyznaje mieszkaniec os. Bajkowego. - Najpierw flauta, słońce i deszcz, a po takiej pogodzie nie można przewietrzyć mieszkania. (...)

 
 

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe