czwartek, 28 marca 2024 20:48

Zwycięstwo wymknęło się w ostatnich minutach.

Wisła Tczew podejmowała w dniu dzisiejszym Gwiazdę Karsin. Przed meczem obie drużyny wygrały swoje dwa pierwsze mecze i zajmowały miejsca w czołówce ligi okręgowej.

Autor: (tt)

Wisła do przerwy prowadziła 1:0, po bramce Karola Ćwiklińskiego w 25 minucie. Po zmianie stron po dwudziestu minutach na 2:0 podwyższył Karol Opczyński, który zdobył już piątą bramkę w tym sezonie. Na nieszczęście tczewskiej drużyny, cztery minuty później drużyna z Karsina zdobyła kontaktową bramkę. Strzelcem w siedemdziesiątej minucie był Artur Chrzanowski. Gwiazda nie mając nic do stracenia mocno zaatakowała w końcówce. Kiedy do końca meczu pozostawało tylko dziesięć minut wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Wisły, w 84 minucie sędzia podyktował rzut wolny tuż przed polem karnym. Do piłki ustawił się strzelec pierwszej bramki Artur Chrzanowski i strzałem, który byłby ozdobą największych stadionów zdobył wyrównującego gola. Piłka po strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła za zaskoczonym tym strzałem bramkarza Wisły. Dwie minuty później Tczewianie mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść a szansy nie wykorzystał strzałem z kilku metrów Patryk Wojciechowski. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Wisła Tczew – Gwiazda Karsin 2:2 (1:0)
1:0 Karol Ćwikliński 25'
2:0 Karol Opczyński 66'
2:1 Artur Chrzanowski 70'
2:2 Artur Chrzanowski 84'

Wisła Tczew: Szymon Szreder - Daniel Lorkowski, Paweł Bobrzyński, Kamil Nowaczyk (Marcin Czarnecki), Łukasz Gajewski , Patryk Wojciechowski, Maciej Pawłuszek, Karol Ćwikliński, Karol Skotnicki (Dawid Kołodziejczyk), Karol Opczyński

W pozostałych meczach drużyn z powiatu tczewskiego Keramzyt Szprudowo wygrał na wyjeździe ze Spójnią Sadlinki 3:2. Bramki zdobyli Krystian Jurczyk, Artur Karaś oraz Patryk Orzechowski. Orzeł Subkowy przegrał w Starogardzie z Beniaminkiem 03 4:2. Bramki zdobyli Paweł Żelechowski oraz Tomasz Skalski.

Po trzech kolejkach Wisła Tczew zajmuje czwarte miejsce, Keramzyt miejsce piąte a Orzeł dziewiąte.