Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Sąd uniewinnia tczewskiego ginekologa po raz drugi. To już koniec 6-letniej batalii przed sądem?

  • 17.08.2018, 06:55 (aktualizacja 17.08.2018 07:07)
  • Karol Uliczny
Sąd uniewinnia tczewskiego ginekologa po raz drugi. To już koniec 6-letniej batalii przed sądem?
9 sierpnia Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok pierwszej instancji uniewinniający tczewskiego ginekologa od zarzutu narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia małoletniego Bartosza Szymichowskiego, przez wypisanie ciężarnej Agnieszki Mamińskiej do domu w sytuacji zgłaszanych problemów z płodem. Czy to już koniec 6-letniej batalii matki zmarłego przed wymiarem sprawiedliwości?

Od sześciu lat Agnieszka Mamińska walczy przed sądami o uznanie winy ginekologa, który w ostatnich tygodniach ciąży opiekował się nią w tczewskim szpitalu, a 28 kwietnia 2012 r. wypisał do domu bez zlecenia szczegółowych badań w lecznicy. Po wcześniejszych umorzeniach prokuratury, z powodu niemożności ustalenia, kto personalnie odpowiadał za odesłanie pacjentki do domu, lek. Wojciech K. został oskarżony o to, że w okresie od 25 do 28 kwietnia 2012 r. nieumyślnie naraził małoletniego Bartosza na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przez wypisanie pacjentki ze szpitala w sytuacji, gdy zgłaszała słabsze odczuwanie ruchów płodu i wymagała dalszej obserwacji. 

Kontrowersyjne orzeczenie

Gdański sąd rozpatrywał odwołanie Prokuratury Rejonowej w Tczewie na wyrok I instancji. Sąd Rejonowy w Tczewie wydał kontrowersyjną decyzję uniewinniając lekarza. W uzasadnieniu argumentował, że nie dopatrzył się naruszenia art. 160 Kodeksu Karnego, mówiącego o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, ponieważ w myśl polskiego prawa płód nie może być traktowany jako człowiek. Jednocześnie stwierdził, że ginekolog nie zapewnił kobiecie i jej dziecku dostatecznej ochrony medycznej, a wypisanie pacjentki do domu 28 kwietnia 2012 r. było działaniem pochopnym. (...)

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mała
Mała 20.08.2018, 14:55
Lekarz nie slucha pacjentki ani ten wspomiany wyzej ani inny pracujacy w Tczewskim szpitalu.Traktuja nas jak histeryczki.Nie pomagaja,nie chca ulzyc nam tylko każą sie meczyc.Powinien poniesc jakas kare a tak dalej bedzie robil to samo..Wspolczuje rodzicom chlopca...
Człowiek rozumny.
Człowiek rozumny. 20.08.2018, 06:23
Ogarnijcie troszkę rzeczywistości. Gdyby pacjent był pacjentem to i lekarz był lekarzem. W naszym chorym społeczeństwie to łamiące sie paznokcie (autentyk) i ból głowy uważany jest za śmiertelna chorobę. Gdyby pacjent był chodź trochę mądrzejszy i świadomy, nie leciał by z każda najmniejsza pierdołą do lekarza, a co Za tym idzie kolejny 1000 pacjent na poczekalni z urojona choroba, i jak w takiej osobie jak lekarz nie ma sie wkraść poirytowanie i zażenowanie. I po tylu latach wkrada sie rutyna. Nie bronię gościa, bo sama jestem matka i rozumiem o co biega ale są dwie strony medalu ZAWSZE ! A jak dobrze wiemy kobiety w ciąży są jeszcze bardziej przewrażliwione. Może rzeczywiście w tamtym momencie uznał ze nie potrzeba większej ingerencji w pacjetke ale juz kilka godzin pózniej zaczelo sie coś dziać. A jak jest z porodem ? Czasem to 2/3 dni a czasem 1/2 godziny. Nikt nie jest nie omylny, nawet lekarz. Kucharza nikt nie karze za to ze dania sa z orzechami a gościu ma uczulenie na nie.
Marta
Marta 19.08.2018, 01:55
Bark słów . Ile razy stanie przed sądem tyle razy zostanie bez kary .to jest tylko cząstka zgłoszona a ile matek rodzin mu odpuściło tego sie nie dowiemy .ale trochę jest tego
Arczi
Arczi 19.08.2018, 00:05
Za dokonanie aborcji matka i lekarz podlegaja karze przewidzianej za ten czyn w kk a za narazenie nie narodzonego dziecka na utrate zycia lub zdrowia taki pan Wojtek nie odpowie bo wg naszego swietnego prawa plodu nie mozna nazwac czlowiekiem.Nic tylko pogratulowac...ulomnosci ustawodawcom!
Nie z pochodzenia tczewiak
Nie z pochodzenia tczewiak 18.08.2018, 03:30
Takiemu lekarzowi powiowinno sie zabierac prawo do wykonywania zawodu, a sedziowie szkoda gadac....ot i cały Tczew , po prostu dno.....
Kamila
Kamila 17.08.2018, 23:13
Mialam podobne doswiadczebia z tym lekarzem, na szczescie moja coreczka zyje dzieki naszej walce i uporowi, ale to co przeszlismy jest nie do ocenienia... Nigdy wiecej na Tczewską porodówkę, do póki nic sie tam nie zmieni. A płód to dla rodzicow jest juz dzieck.... Kazdy pod opieką szpitala, che czuc bezpieczenstwo i fachową opiekę, u nas tegoo brakuje !!!
Edzia
Edzia 17.08.2018, 11:54
Tczewski Sąd zrobi wszystko by każdego "swojego" lekarza uniewinnic, przecież to jest jedna wielka rodzina.. omawiają całe rozwiązanie sprawy przy suto zastawionym stole, szanse na wygraną są marne, żadne dowody nie pomogą...
edi
edi 17.08.2018, 11:25
mafia farmaceutyczno-lekarska
Barbara
Barbara 17.08.2018, 10:37
Nie wieżę .... W to co czytam ... I tak w tym .../. Tczewie jest ... Lekarza uniwnnią ... a idź pan w ..... strach nawet do lekarza iść ... nie długo to będziemy bunkrami zego Tczewa uciekac....
noname
noname 17.08.2018, 08:59
W obliczu tragedii a to Jack niewinny a teraz Wojt ...ludzie ...ręka rękę myje...
mmmmmmm
mmmmmmm 17.08.2018, 08:45
brawo brawo,, sad uwaza ze plod to nie czlowiek ale aboracja zabroniona bo to czlowiek.
Kkk
Kkk 17.08.2018, 16:07
Właśnie ! I gdzie tu logika kur.....

Pozostałe