(ZDJĘCIA,FILM) Udany debiut Wisły. Hat Trick Karola Opczyńskiego.

Pierwsza kolejka pomorskiej klasy okręgowej przyniosła kibicom w naszym regionie lokalne derby. Beniaminek w tej klasie rozgrywek Wisła Tczew podejmowała na stadionie przy ulicy Elżbiety Orzeł Subkowy.
Karol Opczyński zdobył w meczu Wisła Tczew Orzeł Subkowy trzy gole.

Autor: (tt)

Pierwsza połowa meczu to przewaga gospodarzy, którzy dominowali na boisku nad drużyną z Subków. Goście ograniczali się do kontr i długich piłek, widząc w tym szanse na pokonanie rywali z Tczewa lub wywiezienia jednego punktu. Taktyka ta była skuteczna do 45 minuty, gdyż Wisłą nie zdołała strzelić żadnej bramki. W końcówce pierwszej połowy spadł również deszcz, który mógł pomóc po przerwie w obronie wyniku.

Po przerwie Wisła Tczew bardzo szybko zdobyła swojego pierwszego gola. Pięknym strzałem z lewej strony boiska popisał się Karol Opczyński. Nie minęło kilka minut, a wprowadzony tuż po przerwie Kamil Nowaczyk, podał prostopadle na 16 metr do Karol Opczyńskiego, który sam na sam z bramkarzem nie zmarnował szansy. Wisła w 53 minucie prowadziła z Orłem Subkowy 2:0. Dziewięć minut później swojego trzeciego gola w tym meczu zdobywa Karol Opczyński, podwyższając wynik na 3:0. W 66 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę głową z kilku metrów skierował do bramki piłkarz Orła Subkowy Adam Zakrzewski, wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej. Kontaktowa bramka poderwała gości do walki, gdyż do końca meczu pozostało jeszcze ponad dwadzieścia minut. Wisła do końca meczu kontrolowała jednak sytuację na boisku, podwyższając jeszcze w 90 minucie wynik na 4:1 po bramce Karola Ćwiklińskiego.

Wisła Tczew – Orzeł Subkowy 4:1 (0:0)
1:0 Karol Opczyński 46'
2:0 Karol Opczyński 53'
3:0 Karol Opczyński 62'
3:1 Adam Zakrzewski 66'
4:1 Karol Ćwikliński 90'

Wisła Tczew: Szymon Szreder - Daniel Lorkowski, Paweł Bobrzyński, Dawid Kołodziejczyk (Kamil Nowaczyk), Łukasz Gajewski (Paweł Herstowski), Patryk Wojciechowski, Maciej Pawłuszek, Adam Czerwiński (Szymon Muszyński), Karol Ćwikliński, Karol Skotnicki, Karol Opczyński (Marcin Czarnecki)

Orzeł Subkowy: Mateusz Klinkusz - Adrian Tamowicz (Paweł Żelechowski), Jacek Ciosek, Paweł Domke (Gustaw Andrzejewski), Michał Domke, Jonasz Daniec, Szymon Grzelak, Michał Kalinowski (Maciej Szoska), Dawid Kania (Adam Zakrzewski), Krzysztof Kołodziej, Tomasz Skalski

W drugim meczu drużyny z naszego powiatu Keramzyt Szprudowo zremisował na wyjeździe z SNRR Borzechowo. Bramki zdobyli Krzysztof Gardzielewski (3) oraz Artur Karaś (87).

FILM: sytuacje z II połowy meczu