Środa, 15.08.2018, imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Mieszkańcy skarżą na hałasy z ogródka piwnego na Suchostrzygach. Straż: zgłoszenia odbieraliśmy kilkukrotnie

  • 8.08.2018, 08:35
  • Karol Uliczny
Mieszkańcy skarżą na hałasy z ogródka piwnego na Suchostrzygach. Straż: zgłoszenia odbieraliśmy kilkukrotnie (KU)
Mieszkańcy ul. Jodłowej skarżą się na nocne hałasy dochodzące z ogródka piwnego tymczasowo ustawionego przy jednym z punktów gastronomicznych. W barze słyszymy, że dłuższe imprezy owszem zdarzają się, ale wyłącznie w weekendy.

Ul. Jodłowa - tysiące mieszkańców, wysokie bloki, a pomiędzy nimi duży, na co najmniej 100 osób, ogródek przy miejscowym barze. Łatwo domyślić się, że nie wszyscy właściciele okolicznych lokali są zachwyceni takimi „atrakcjami” na osiedlu. Zwłaszcza, gdy temperatura przekracza w nocy 20 st. C, a jedyną klimatyzację stanowią okna otwierane na oścież. Od jednego z pracowników baru słyszymy, że lokal jest czynny codziennie do godz. 23, ale zgodnie z wydaną zgodą, w piątki i soboty ma prawo obsługiwać klientów do godz. 2 w nocy. I tak też robi - słyszymy w punkcie. Co innego twierdzą nasi Czytelnicy. 

- Co kilka dni impreza trwa do późnych godzin nocnych, ostatnio bawiono się w czwartek - mówi mieszkanka ul. Jodłowej. - Byliśmy przekonani, że imprezowanie skończy się wraz z zakończeniem mistrzostw w piłce nożnej, ale nic takiego się nie wydarzyło. Ogródek działa w najlepsze, do godz. 2 słychać hałasy, krzyki oraz ryk motorów, które podjeżdżają pod okna. Prosimy o zainteresowanie się tematem oraz interwencję. W końcu cisza nocna zaczyna się o godz. 22 i trwa do 6.

Okazuje się, że skarga przekazana „tczewskiej” nie jest odosobniona. Zgłoszenia w tej sprawie są regularnie odnotowywane przez miejskich strażników. (...)


 

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Snajper
Snajper 12.08.2018, 20:00
Ta straż miejska gówno sobię robi wolą walić mandaty jak auto stoi na parkingu aleja zwycięstwa 4 taki s***syny mieszkają że dzwonią banda śmieci razem z tą strażą miejską
Tczew
Tczew 10.08.2018, 23:19
Smieszek tej panienki jest nie do zniesienia... Albo po alkoholu albo po czyms mocniejszym tam tak sie bawia... Mamy nadzieję ze tam gdzie mieszkacie ludzie beda wam halasowac tak ze wszystkiego wam się odechce.... Patologia.
Jodłowa
Jodłowa 10.08.2018, 22:55
Nie zostali nauczenia szacunku do ludzi od malego to teraz pewnie wogole nie maja szacunku do nikogo... Nalezy wzywac policje bo inaczej nie potrafia się uciszyc. I sie nie bac wzywac policji mamy takie prawo skoro po 22 nie potrafią sie zamknac. Ale alkohol robi swoje i w glowie glupio szumi... Zamknac ten syf jak najszybciej!!!
tczew
tczew 10.08.2018, 18:53
W końcu zabiera się ktoś za te osoby bo ile można słuchać hałasów!!!
Tczewianka
Tczewianka 9.08.2018, 21:29
Rozumiem mieszkańców gdyż tak samo dzieje się przed pubem Underground na Armii Krajowej. Latem jest tragedia, klienci zamiast siedzieć w pubie to wychodzą z piwem przed lokal i impreza trwa w najlepsze. Człowiek w tygodniu pracuję, ma dzieci, chce odpocząć a najważniejsze to wyspać się a nie może w swoim własnym mieszkaniu.
oni
oni 9.08.2018, 19:55
Hałas,śmiechy,przekleństwa itd tam są do późnych godzin nocnych...Nie przebywa tam żaden normalny klient tylko ludzie zachowujący się jakby z buszu ich wypuścili...
Tcz
Tcz 8.08.2018, 22:27
Bar czynny jest niby do 23 a bawicie sie w najlepsze do 2-3 h w nocy jakbyscie byli Bogami jakimiś. Baw sie w domu u siebie a nie tu ludziom pod oknami.. Tam jest katastrofalny syf... Klienci bardzoooo bardzoooo rzadko tam siedza a halasuja ci co to prowadza i ich znajomi.. CHamstwo jakich mało.. Wiadomo ze pozytywne opinie pisza zapewne znajoni tego całego syfu... Gkosni ludzie, przekleństwa, latajace parasole gdy wieje itd itp mozna byloby duzo wymieniac. Ciekawe od kogo dostali te pozwolenie zeby do 2 byl bar otwarty.. Poczytajcie sobie opinie na tcz.pl a straż i policja pewnie nie jeszcze jeden raz beda wzywani dopóki nie będzie spokoju po 22h. Ludzie chca odpocząć po calym dniu i po pracy a nie sluchac hamskich śmiechow, przeklenstw itd
xxx
xxx 8.08.2018, 15:32
jak to jest ogródek na minimum 100 osób to ja nie wiem :O tam ledwie 20 osób się zmieści :P co nie zmienia faktu, że jest to super inicjatywa (w końcu mało takich miejsc jest w mieście), a co do hałasów mieszkam vis a vis i jeszcze się nie zdarzyło by było głośno :D dzwonią pewno sami starsi z nadmiarem wolnego czasu :) Jodłowa to najspokojniejsza okolica w Tczewie
Tczew
Tczew 9.08.2018, 15:00
Chyba jestes znajomym tych ktorzy tam halasuja albo tam sam pracujesz skoro takie głupoty piszesz....
Hanka
Hanka 8.08.2018, 14:15
Do 123 Masz chyba krótką pamięć mieszkam tu od początku i nie jarzę żeby była zmiana lokatora na 1 p. jesteś podstawiona.
123
123 9.08.2018, 07:59
Tylko przypominam że tam są dwie klatki. I chyba myli Pani fakty, bo mieszkanie które wynajmowałem co jakiś czas pojawia się w ogłoszeniach, więc lokatorzy się zmieniają.
.
. 8.08.2018, 13:43
Przecież to nie klienci zachowują sie jak chołota a ekipa tego baru... oni przesiadują po nocach i zachowują sie jak bydło. Klientów nigdy nie słychać.
gostek
gostek 8.08.2018, 13:29
Tylko maniaki ciszy będą skarżyć i narzekać że niby od 22-giej cisza nocna,tak było kiedyś na koloniach.Ciekaw co powiedzą skarzyciele na bicie dzwonów dzisiejszej nocy,to było wporzo???.Są wakacje ***opy i ciepłe lato,więc można się pobawić w tym smutnym mieście Tczewie,a psy ktore w bloku Wam szczekają to mogą,po 22-giej???
W
W 8.08.2018, 10:44
To ten barman robi największy hałas słucha głośno muzyki przez cały dzień w dodatku o treści wulgarnej
123
123 8.08.2018, 10:18
Zamiast cieszyć się że coś się w końcu otwiera w Tczewie, to tylko ciągłe narzekanie. Nikt z Was nigdy nie był młody i nie miał ochoty wyjść gdzieś ze znajomymi i posiedzieć? No chyba że całe swoje życie spędzacie w 4 ścianach. Ludzie ogarnijcie się. Przecież ten ogródek nie będzie otwarty 12 miesięcy w roku, tylko wtedy gdy pogoda będzie ku temu sprzyjająca. Niedługo się to skończy. A co Armii Krajowej, sama mieszkałam kiedyś na Armii Krajowej 21 na 1 piętrze i jakoś nie przypominam sobie żeby było coś tam słychać. Bardziej dochodziła muzyka z Hacjendy, ale o tym to już nikt nie napisze. Pozdrawiam
Hanka
Hanka 8.08.2018, 09:11
U nas w pubie przy Armii Krajowej 19 też odbywają się takie imprezy w świątek ,piątek i niedzielę a właścicielem tej speluny są Pustkowscy i cichcem wynajmują piwnicę,od początku istnienia tego przybytku to chyba 4 wynajmujący.Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na zamknięcie tej budy.
Ktoś
Ktoś 8.08.2018, 12:56
Hehe z jakiego powodu mialo by dojsc do zamknięcia? Wiecej halasu idzie od hacjendy a nie baru. Mieszkalem w bloku na przeciwko i jakos mi to nie przeszkadAlo sCzegolnie

Pozostałe