Środa, 15.08.2018, imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Spółdzielnia socjalna w Tczewie otworzyła stały punkt sprzedaży – lody także dla wegan!

  • 20.07.2018, 11:26
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Spółdzielnia socjalna w Tczewie otworzyła stały punkt sprzedaży – lody także dla wegan! (MW)
Pod koniec czerwca wystartowała Spółdzielnia Lodziarska „Jasna” – to pierwsza w Tczewie i w powiecie tczewskim spółdzielnia socjalna zatrudniająca osoby niepełnosprawne. Lody można już kupować przy ul. Wąskiej.

Nazwa  - Jasna, nawiązuje do legendy o powstaniu osady, która dała początek miastu Tczew. Lody wytwarzane przez spółdzielnię miały już swoją premierę i zebrały rewelacyjne recenzje. Pierwszego dnia sprzedano 32 litry w 8 smakach, co w przybliżeniu daje ponad 500 porcji (każda po 60g). Niektórzy cierpliwie czekali w długiej, kilkunastominutowej kolejce.

Wkrótce na tczewskie ulice wyjedzie specjalny rower-chłodziarka, ale lodów można skosztować już teraz. Jasna oferuje klientom sprzedaż lodów w miejscu ich produkcji, tj. w lokalu przy ul. Wąskiej 55. Podane są już stałe godziny otwarcia.

- Zapraszamy od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 12 a 18 a w weekend w godzinach 10-16. Bardzo cieszą nas miłe reakcje na nasze lody. Wszyscy klienci, z którymi miałyśmy okazję porozmawiać, byli zadowoleni i uśmiechnięci. Jestem przekonana, że doceniają ich smak i nasze wartości – mówi Agata Radziwion, członkini zarządu spółdzielni socjalnej odpowiedzialnej za ten społeczny biznes.

Osoby na diecie wegańskiej znajdą w menu pyszne sorbety, zrobione ze świeżych owoców.  Natomiast fani fantazyjnych smaków mogą spodziewać się wielu wariacji. Spółdzielcy są otwarci na wszelkie sugestie dot. smaków.


 

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe