Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Po sobie zostawili nie tylko mural. Studenci z Bydgoszczy zakończyli plener malarski

  • 17.07.2018, 08:11
  • gniew.pl
Po sobie zostawili nie tylko mural. Studenci z Bydgoszczy zakończyli plener malarski gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Wystawą przy kościele św. Mikołaja w Gniewie, która odbyła się w niedzielę, 15 lipca zakończono kolejny już plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, z udziałem grupy 16 studentów pierwszego roku architektury wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Studenckie plenery malarskie na stałe wpisały się już w letni kalendarz Gniewu. Od 9 lat możemy obserwować młodych artystów na ulicach miasta, którzy tworzą prace artystyczne, wykonane różnymi technikami malarskimi. Choć mogłoby się wydawać, że Gniew, mający być inspiracją dla studentów, nie jest już w stanie niczym zaskoczyć malarzy, okazuje się, że każdego roku dostarcza nowych doznań.

Efekty pracy studentów obserwujemy zawsze podczas poplenerowych wystaw, na których prezentowane są obrazy, szkice i rysunki artystów. Na tegorocznym wernisażu wystawionych zostało ponad 300 obrazów. Mieszkańcy odwiedzający wernisaż mieli także okazję zakupić powstałe prace, albo wygrać trzy obrazy na płótnie w tzw. plenerii.

Na zakończenie burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska podziękowała opiekunkom grupy studentów prof. dr hab. Aleksandrze Simińskiej oraz mgr sztuki Magdalenie Rucińskiej za organizację plenerów malarskich w Gniewie i artystyczne ubogacenie miasta. Podziękowano i nagrodzono również studentów, których prace oceniane były przez opiekunki.

Szczególne podziękowania skierowano do grupy sześciu młodych artystów, którzy wykonali mural na przystanku w centrum Piaseczna. Studentom w niedzielę osobiście podziękował sołtys wsi Krzysztof Luchowski, wręczając wszystkim drobne upominki i słowa uznania.

gniew.pl

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 17.07.2018, 09:13
Super, że są takie akcje :) Zawsze fajnie jest zobaczyć prace młodych artystów, bo są oryginalne i kreatywne.

_
Jeżeli masz problem z trądzikiem różowatym, zapraszam:
https://www.znamlek.pl/acnerose-day-cream-34109.html

Pozostałe