Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Dobre wiadomości dla oczekujących na mieszkanie komunalne w Tczewie. W tym roku sporo lokali do wydania

  • 13.07.2018, 08:08
  • Karol Uliczny
Dobre wiadomości dla oczekujących na mieszkanie komunalne w Tczewie. W tym roku sporo lokali do wydania materiały TTBS Po odzyskaniu większość lokali jest w fatalnym stanie. Doprowadzenie ich do użyteczności wymaga sporych nakładów.
Lista mieszkaniowa – sól w oku samorządowców oraz urzędników, koszmar mieszkańców oczekujących na cztery kąty z zasobu komunalnego. Jest szansa, że w tym roku lista osób zakwalifikowanych do przydziału lokalu komunalnego zmniejszy się o ponad połowę. TTBS planuje remont ponad 40 odzyskanych mieszkań.

Lokale najczęściej są odzyskiwane po zmarłych osobach samotnych lub których rodzina nie ma prawa do dalszego dysponowania lokalem. Czasami są to też lokale porzucone. Zdarzają się też lokale uzyskane po eksmisji do lokalu socjalnego. Innym przykładem są lokale osób, które przeszły do nowych mieszkań przy ul. Prostej.

Lepiej niż w ub. roku

W tym roku Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyremontowało już 15 mieszkań, które są obecnie zasiedlane osobami z listy. Większość z nich znalazło nowych najemców. W tej chwili remontowanych jest 13 mieszkań, których oddanie planowane jest w sierpniu. Do remontu przygotowywanych jest kolejnych ok. 15 mieszkań. Można więc przypuszczać, że w tym roku TTBS odda więcej pustostanów do zamieszkania, niż w roku ubiegłym.

- W skali roku w różnych miesiącach odzyskujemy średnio po 2-3 mieszkania – mówi Arkadiusz Woźniak, prezes TTBS. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gośc
gośc 31.07.2018, 18:30
tbs daje ale za pieniadze nie małe a miasto dostaje resztki których nie sprzedadza i ludzie czekaja latami :(
aa
aa 16.07.2018, 23:16
czyli patola zaciera ręce

Pozostałe